ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

کسی که خود را خالق بیت کوین معرفی می‌کند در یک پرونده جنجالی پیروز شد

دادگاه فلوریدا با وجودی که تایید نمی‌کند که «کریگ رایت» خالق بیت کوین و در واقع همان «ساتوشی ناکاموتو» مرموز است، در عین حال ادعای خانواده «دیوید کلیمن» را نیز مبنی بر راه اندازی شبکه ...

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۱۶ آذر ۱۴۰۰ | ۱۵:۳۰

دادگاه فلوریدا با وجودی که تایید نمی‌کند که «کریگ رایت» خالق بیت کوین و در واقع همان «ساتوشی ناکاموتو» مرموز است، در عین حال ادعای خانواده «دیوید کلیمن» را نیز مبنی بر راه اندازی شبکه بیت کوین و سهیم بودن در 1.1 میلیون بیت کوین رد کرد.

خانواده «دیوید کلیمن» بعد از مرگ وی با شکایت از «کریگ رایت» فردی که ادعا می‌کند خالق بیت کوین است ادعا کرده بودند کلیمن نیز همچون رایت در راه اندازی شبکه بیت کوین نقش داشته و باید سهمی در 1.1 میلیون بیت کوین داشته باشد. اما دادگاه درنهایت ادعای خانواده کلیمن را رد کرد و رایت پیروز میدان شد و پرونده در حالی بسته شد که نظر دادگاه این است که دیوید کلیمن نقشی در توسعه بیت کوین نداشته است.

پرونده شکایت کریگ رایت و دیوید کلیمن

هیئت منصفه دادگاه فلوریدا می‌گوید دیوید کلیمن در راه اندازی شبکه بیت کوین آن نقشی که خانواده‌اش ادعا می‌کنند را نداشته و به همین دلیل نیز نمی‌‌تواند نیمی از 1.1 میلیون بیت کوین به ارزش حدود 50 میلیارد دلار را برداشت کند.

البته در این دادگاه جریمه‌ای نیز برای رایت در نظر گرفته شد و وی باید جریمه‌ای 100 میلیون دلاری پرداخت کند. دادگاه از بین هفت اتهام وارد شده به وی تنها برای یک مورد جزای نقدی تعیین کرد که این جریمه نیز برای استفاده بدون مجوز از وجوه مشترک با کلیمن از طرف دادگاه تعیین شده است.

وکیل رایت نتیجه دادگاه را موفقیت آمیز توصیف کرده و می‌گوید این پیروزی بزرگی برای کریگ رایت محسوب می‌شود.

کریگ رایت، دانشمند کامپیوتر استرالیایی است که پیشتر ادعا کرده بود مخترع بیت‌کوین است. بعد از مرگ دیوید کلیمن دوست و همکار قدیمی وی، یکی از اعضای خانواده کلیمن شکایتی علیه کریگ رایت تنظیم و ادعا می‌کند نیمی از ثروت بیت کوین به این خانواده تعلق می‌گیرد. اما در نهایت هیئت منصفه دادگاه فلوریدا این حق را برای خانواده متوفی قایل نشده و قرار نیست تیمی از 1.1 میلیون بیت کوین به خانواده دیوید کلیمن برسد.

دیوید کلیمن در آوریل 2013 در سن 46 سالگی درگذشت. خانواده وی با راهبرد برادرش ایرا کلیمن ادعا کرده بودند که دیوید کلیمن و رایت دوستان صمیمی بودند و از طریق مشارکت و همکاری با یکدیگر بیت کوین را راه اندازی کرده‌اند و به همین دلیل کلیمن نیز در ثروت بیت کوین سهیم است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی