ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

توییتر با Project Guardian از اکانت‌هایی با فالوور بالا محافظت می‌کند

توییتر قصد دارد در پروژه مخفی خود تحت عنوان «Project Guardian» از شخصیت‌ها و کاربران بحث برانگیز پلتفرم خود که فالوورهای زیادی دارند در برابر هجوم دیگران محافظت کند. طبق گزارش منتشر شده توسط بلومبرگ، ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۸ آذر ۱۴۰۰ | ۱۴:۰۰

توییتر قصد دارد در پروژه مخفی خود تحت عنوان «Project Guardian» از شخصیت‌ها و کاربران بحث برانگیز پلتفرم خود که فالوورهای زیادی دارند در برابر هجوم دیگران محافظت کند.

طبق گزارش منتشر شده توسط بلومبرگ، این پلتفرم فهرستی از هزاران کاربر از جمله نوازندگان، ورزشکاران حرفه‌ای، روزنامه‌نگاران و موارد دیگر تهیه کرده که به طور خاص در معرض دید هستند و قصد دارد به شیوه خود از آن‌ها در مقابل هجوم سایر کاربران محافظت کند.

توییتر

پروژه جدید توییتر برای کاهش انتشار محتوای نامناسب

بلومبرگ در گزارش خود خاطرنشان می‌کند زمانی که توییتر گزارشی از یک پست توهین‌آمیز مربوط به یکی از این حساب‌ها را دریافت کند، تیم نظارت بر محتوای این پلتفرم بسیار سریع‌تر نسبت به موارد دیگر، آن را مدیریت خواهند کرد. ایده اصلی برنامه محافظتی توییتر این است که از انتشار محتوای نامناسب جلوگیری شود و همچنین کاربران برجسته خود را حفظ کند.

«یوئل راث» رئیس بخش یکپارچگی توییتر به بلومبرگ اعلام کرد که کاربران موجود در لیست پروژه جدید این شبکه اجتماعی فقط افراد مشهور نیستند. تمام کاربرانی که در معرض تهدیدهای کاربران توییتر قرار دارند نیز به طور موقت شامل این لیست خواهند شد.

همانطور که در ادامه این گزارش توضیح داده شده، زمانی که توییتر متوجه شود حجم زیادی از پیام‌های نفرت انگیز درباره یکی از کاربران وجود دارد، ممکن است آن کاربر به برنامه این پلتفرم اضافه شود، حتی آن کاربر متوجه این موضوع نخواهد شد. در برخی موارد نیز، کاربران می‌توانند از توییتر درخواست کنند تا محافظت بیشتری از آن‌ها شود.

برخی از کاربرانی که نام آن‌ها از گذشته در فهرست Project Guardian دیده می‌شود عبارتند از «وائل غنیم» فعال اجتماعی مصری و اسکات گوتلیب، کمیسر سابق سازمان غذا و داروی ایالات متحده. توییتر همچنین از این برنامه برای محافظت از خبرنگارانی که موضوعات بحث برانگیز را پوشش می‌دهند، استفاده خواهد کرد.

علاوه بر این پروژه، توییتر از چندین عامل دیگر برای اولویت بندی پاسخ‌های خود به گزارش کاربران استفاده خواهد کرد که شامل تعاملات پست، تعداد فالوورهای کاربران مورد نظر و همچنین مضر بودن یا نبودن توییت گزارش شده است.

اوایل ماه جاری جک دورسی از مدیرعاملی توییتر کناره‌گیری می‌کند و «پاراگ آگراوال» جایگزین او شد. از آن زمان تاکنون تغییرات ساختاری مهمی برای این پلتفرم در نظر گرفته شده که به نظر می‌رسد این پروژه جدید نیز بخشی از آن باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی