ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

پاداش ۱۵۰۰ دلاری چین به شهروندانی که ابتلا به ویروس کرونا را اعلام کنند

شهر هاربین چین با هدف مبارزه با ویروس کرونا اعلام کرد به هر شهروندی که علائم ویروس یا آزمایش مثبت خود را گزارش دهد، حدود ۱۵۷۰ دلار پاداش خواهد داد. به گزارش رسانه دولتی چین، ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۹ آذر ۱۴۰۰ | ۱۰:۰۰

شهر هاربین چین با هدف مبارزه با ویروس کرونا اعلام کرد به هر شهروندی که علائم ویروس یا آزمایش مثبت خود را گزارش دهد، حدود ۱۵۷۰ دلار پاداش خواهد داد.

به گزارش رسانه دولتی چین، پاداش عنوان شده به منظور تلاش این کشور برای شناسایی ویروس کرونا تا قبل از انتشار غیرقابل کنترل آن در شهر ارائه شده است. هاربین یکی از شهرهای مستقل و بزرگ چین محسوب می‌شود که ۵.۲ میلیون نفر جمعیت دارد و روز سه شنبه دو مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در آن گزارش شده است.

چین

تلاش چین برای از بین بردن شیوع کرونا

چین یکی از معدود کشورهای جهان است که استراتژی «کووید-صفر» را دنبال می‌کند که هدف از آن حذف کامل ویروس کرونا به جای سرکوب کردن گسترش بیماری است. در این گزارش همچنین قید شده که درمان ویروس کرونا در چین رایگان است، بنابراین مبلغ پاداش ارائه شده صرفا به نوعی انگیزه است تا خود شهروندان بیماری را گزارش کنند.

طبق گزارش کمیسیون ملی بهداشت چین، در روز سه شنبه ۹۴ مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ در این کشور گزارش شده که هیچ یک از آن‌ها منجر به مرگ نشده است. با این وجود ۳۴ مورد گزارش شده جدید به افرادی مربوط می‌شود که به تازگی وارد این کشور شده‌اند. سیستم قرنطینه چین به این صورت است که افراد هنگام ورود به کشور مورد آزمایش قرار می‌گیرند و قبل از ورود به جامعه باید خود را ایزوله کنند.

علاوه بر این، هنوز هیچ موردی از ابتلا به گونه جدید ویروس کرونا تحت عنوان اومیکرون در این کشور گزارش نشده است. گفته می‌شود گونه جدید ویروس کرونا از دلتا عفونی‌تر است و هم اکنون با گذشت زمان، حضور آن در کشورهای بیشتری از جهان گزارش می‌شود. با این حال، فایزر- بیون‌تک روز گذشته از اثربخشی دوز سوم واکسن خود در برابر کرونا امیکرون خبر داده بودند.

علاوه بر این در گزارش دیگری، دانشمندان از گونه دیگری با نام غیررسمی «امیکرون لایک» یا «کرونا پنهان» خبر داده بودند که در تست‌های PCR نیز قابل شناسایی نیست. با این وجود هنوز اطلاعات رسمی دقیقی از میزان خطرناک بودن این گونه جدید عنوان نشده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • علی
    علی | ۱۹ آذر ۱۴۰۰

    ما فقط نگاه

مطالب پیشنهادی