ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

وزیر ارتباطات خبر داد: افزایش پلکانی قیمت اینترنت قطعی است

وزیر ارتباطات با بیان اینکه، افزایش قیمت اینترنت در طول 10 سال گذشته دست نخورده باقی مانده از افزایش قیمت تدریجی تعرفه‌های ارتباطاتی خبر داد. «عیسی زارع‌پور» درباره افزایش قیمت گفت: «با اصلاح هیجانی قیمت ...

شیدا ملکی
نوشته شده توسط شیدا ملکی | ۲۷ آذر ۱۴۰۰ | ۱۳:۴۴

وزیر ارتباطات با بیان اینکه، افزایش قیمت اینترنت در طول 10 سال گذشته دست نخورده باقی مانده از افزایش قیمت تدریجی تعرفه‌های ارتباطاتی خبر داد.

«عیسی زارع‌پور» درباره افزایش قیمت گفت: «با اصلاح هیجانی قیمت اینترنت مخالفم. شرکت‌های خصوصی پیشنهادهایی داشتند که بالا بود و به همین دلیل من مخالفت کردم.»

به گفته زارع‌پور، تعرفه باید به شکل پلکانی اصلاح شود. با این حال تغییرات در این بخش قطعی است چون در ۱۰ سال اخیر قیمت تقریبا ثابت بوده است.

او با اشاره به نیاز جدی برای توسعه زیرساخت‌های موجود گفت: «به هر روی 10 سال تعرفه‌ها افزایش پیدا نکرده و برای امکان توسعه باید تعرفه‌ها به صورت تدریجی افزایش پیدا کنند. در غیر این صورت باید آمادگی این موضوع را داشته باشیم که یک یا دو سال دیگر حتی امکان گفت‌وگوی تلفنی در تهران هم وجود نداشته باشد.»

وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه توسعه نیازمند هزینه است، گفت: «درآمد و هزینه‌ها باید همخوانی مناسبی با هم داشته باشند، تا امکان توسعه زیرساخت‌های ارتباطی فراهم شود.

از مصوبه سال 99 تا افزایش پلکانی قیمت در دولت سیزدهم

نیمه‌های اسفند سال گذشته نیز مجلس مصوبه‌ای را تصویب کرد که بر اساس آن مجلس افزایش ۱۰ درصدی حق‌السهم پرداختی شرکت‌های اینترنتی را تصویب کرد. در مصوبه مجلس همچنین بندی که هرگونه افزایش قیمت اینترنت را ممنوع اعلام کرده بود، حذف شد. 

بر اساس این مصوبه سه هزار میلیارد تومان درآمد افزایش حق‌السهم پرداختی شرکت‌های اینترنتی به صدا و سیما، مخابرات ایران و تولید محتوا در فضای مجازی اختصاص خواهد یافت.

این مصوبه حکایت از افزایش ۱۰ درصدی حق‌السهم دولت از اپراتورها داشت و دولت باید بخشی از آن را به صداوسیما و مخابرات پرداخت کند. افزایش مالیاتی که به گفته وزیر ارتباطات وقت ۱۰۰ درصد به گرانی اینترنت منجر خواهد شد چراکه به گفته او شرکت‌های اینترنتی حاشیه سود کمی داشته‌اند و نمی‌توان بدون افزایش قیمت نهایی، مالیات آنها را افزایش داد.

حالا هم زارع‌پور در نخستین نشست خبری خود، خبر از افزایش پلکانی قیمت اینترنت داده و این با دلیل این افزایش قیمت توسعه زیرساخت‌ها عنوان شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (4 مورد)
 • reza,
  reza, | ۲۹ آذر ۱۴۰۰

  کاپ خایه مالی رو دادن به این پفیوز

 • Mahdi Norouzi
  Mahdi Norouzi | ۲۸ آذر ۱۴۰۰

  دوملیون دلار خرج نو عروسای لبنان

 • کمال نجاتیان
  کمال نجاتیان | ۲۷ آذر ۱۴۰۰

  آقا به یمن و لبنان و عربا کمک نکنید پولشو خرج زیرساختهای مملکت خودمون بکنید.

 • molavy
  molavy | ۲۷ آذر ۱۴۰۰

  گرون میکنند ولی افزایش کیفیت عمرا
  چند ساله رو ۱۶ گیر کردی آخه لاکپشت

مطالب پیشنهادی