ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

استارتاپ سوئدی گواهی واکسن را با ریزتراشه زیر پوست قرار می‌دهد

استارتاپ سوئدی «Epicenter» ریزتراشه‌ای به اندازه یک دانه برنج ساخته که می‌تواند زیر پوست قرار بگیرد و گواهی واکسن افراد را ذخیره کند. سپس هر دستگاهی با فناوری NFC می‌تواند اطلاعات آن را بخواند و ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱ دی ۱۴۰۰ | ۱۹:۴۵

استارتاپ سوئدی «Epicenter» ریزتراشه‌ای به اندازه یک دانه برنج ساخته که می‌تواند زیر پوست قرار بگیرد و گواهی واکسن افراد را ذخیره کند. سپس هر دستگاهی با فناوری NFC می‌تواند اطلاعات آن را بخواند و از شرایط سلامت فرد آگاه شود.

«هانس شوبلاد»، مدیر ارشد پخش استارتاپ Epicenter با انتشار ویدیویی اعلام کرد که این ریزتراشه در زیر پوست بدن چگونه کار می‌کند. شوبلاد گفت: «ایمپلنت‌ها فناوری بسیار پرکاربردی هستند و می‌توانند در حوزه‌های مختلفی استفاده شوند. در دوره‌ای که ما زندگی می‌کنیم همراه داشتن پاسپورت کووید در یک ایمپلنت کار شما را راحت می‌کند.»

مدیر استارتاپ «اپیسنتر» گفت در صورتی که شارژ موبایل شما تمام شود، ایمپلنت همیشه در دسترس خواهد بود. این ریزتراشه زیر پوست بدن قرار می‌گیرد و با هر موبایلی که NFC داشته باشد قابل خواندن است. شوبلاد اذعان داشت که ریزتراشه آن‌ها شبیه یک QR کد است اما مزیتش این است که برگشت‌پذیری دارد و می‌توانید آن را از پوست خود خارج کنید.

کاشت گواهی واکسن با ریزتراشه زیر پوست

مدیر پخش اپیسنتر می‌گوید ریزتراشه دیگری را روی سینه خود قرار داده که اطلاعات شخصی‌تری مثل دمای بدن او را اعلام می‌کند که در صورت تب داشتن می‌تواند مفید باشد. دسترسی به اطلاعات این تراشه کمی سخت‌تر است و باید از طریق یک اپلیکیشن خاص انجام شود. البته شوبلاد می‌گوید شرایط نمایش اطلاعات در هر دو تراشه می‌تواند تنظیم شود و تغییر کند.

در حال حاضر بسیاری از مکان‌های عمومی از جمله رستوران‌ها، سینماها و موزه‌ها تنها به کسانی اجازه ورود می‌دهند که گواهی واکسیناسیون داشته باشند. اپیسنتر که از سال ۲۰۱۵ در این حوزه کار می‌کند، از همین فرصت برای ارائه محصول جدید خود استفاده کرده تا کار شهروندان را راحت‌تر کند.

این استارتاپ در سال ۲۰۱۵ اعلام کرد که بیش از ۱۰۰ کارمند خود را به ایمپلنتی مجهز کرده که اجازه عبور از درها، استفاده از چاپگرها یا خرید نوشیدنی را فراهم می‌کند. ریزتراشه‌های این شرکت از طریق تزریق با یک سرنگ مخصوص وارد پوست افراد می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی