ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سیستم عامل iOS
تکنولوژی

عملکرد ضعیف‌تر نسبت به iOS 14: سهم iOS 15 میان کاربران به ۶۵ درصد رسید

با گذشت سه ماه از زمان عرضه سیستم عامل iOS 15 تنها ۶۵ درصد از کاربران آیفون نسبت به دریافت و نصب آن اقدام کرده‌اند که این میزان در مقایسه با iOS 14 و مدت ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۴ دی ۱۴۰۰ | ۱۳:۳۰

با گذشت سه ماه از زمان عرضه سیستم عامل iOS 15 تنها ۶۵ درصد از کاربران آیفون نسبت به دریافت و نصب آن اقدام کرده‌اند که این میزان در مقایسه با iOS 14 و مدت زمان مشابه در سال گذشته بسیار کمتر است.

اپل در تاریخ ۲۰ سپتامبر ۲۰۲۱ (۲۹ شهریور) iOS 15 را منتشر کرد. اکنون طبق گفته شرکت تحلیلی Mixpanel تا ۲۰ دسامبر (۲۹ آذر) ۶۵.۳ درصد از کاربران آیفون آن را نصب کرده‌اند. در مقابل iOS 14 از تاریخ ۱۶ سپتامبر ۲۰۲۰ تا ۲۱ دسامبر همان سال روی ۸۰.۹ درصد از آیفون‌ها نصب شد. بنابراین می‌توان گفت میزان تمایل کاربران برای دریافت نسخه جدید سیستم عامل اپل ۱۵ درصد کاهش پیدا کرده است.

سیستم عامل iOS

از طرفی دیگر پس از گذشت یک ماه از انتشار iOS 14 نرخ پذیرش آن توسط کاربران بیش از ۵۰ درصد اعلام شده بود و نسخه‌های قبلی نیز عملکرد مشابهی داشته‌اند، اما نرخ پذیرش iOS 15 تا ۲۵ اکتبر ۲۰۲۱ (یک ماه پس از انتشار) به ۳۴.۱ درصد رسیده بود.

Mixpanel در گزارش خود فقط نرخ پذیرش iOS را جمع‌آوری کرده و دلایل آن در این گزارش ذکر نشده است.

با این حال یکی از احتمالات می‌تواند عدم وجود ویژگی‌های قانع‌کننده در نسخه جدید باشد. iOS 14 در سال گذشته ویجت‌های صفحه اصلی، قابلیت تصویر در تصویر و موارد دیگری را ارائه کرد اما iOS 15 همانطور که در دیجیاتو از آن به عنوان «یک آپدیت کوچک» یاد کردیم، با وجود پیشرفت‌های بسیار خوب، ویژگی‌های قابل توجه زیادی برای ارائه ندارد.

برتری سیستم عامل iOS نسبت به اندروید

سیستم عامل iOS

هرچند کاربران آیفون تمایل کمتری نسبت به دریافت نسخه جدید iOS داشته‌اند، اما سیستم عامل اپل نسبت به رقیب خود یعنی اندروید آمار بسیار بهتری دارد.

گوگل در ماه نوامبر فاش کرد که پس از گذشت ۱۴ ماه از زمان انتشار اندروید ۱۱، این سیستم عامل تنها در ۲۴.۲ درصد از گوشی‌ها نصب شده و حتی بسیاری از کاربران همچنان از اندروید ۱۰ استفاده می‌کنند که سال ۲۰۱۹ منتشر شده بود. هنوز آمار مشخصی درباره نرخ پذیرش اندروید ۱۲ منتشر نشده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی