آیفون 15 پرو به دوربین پریسکوپی با قابلیت زوم اپتیکال 10 برابری مجهز می‌شود

آیفون 15 پرو به دوربین پریسکوپی با قابلیت زوم اپتیکال 10 برابری مجهز می‌شود

در حالی که فاصله زیادی تا معرفی سری آیفون 15 داریم، شاهد انتشار گزارش‌ها و شایعات درباره آن‌ها هستیم. حالا طبق گزارشی جدید، آیفون 15 پرو یا پرو مکس به دوربین پریسکوپی مجهز می‌شود و قابلیت زوم اپتیکال 10 برابری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

به گفته یکی از تحلیلگران بازار به نام «جف پو»، حداقل یکی از مدل‌های آیفون در سال 2023 به سیستم پریسکوپی مجهز می‌شوند تا کاربران بتوانند روی سوژه‌های دورتر زوم کنند. در این سیستم، نور وارد لنز تله فوتو شده و از طریق یک آینه زاویه‌دار به سنسور تصویربرداری دوربین بازتاب می‌شود. تغییر در جهتی که نور در آن حرکت می‌کند، به اپل اجازه می‌دهد تا تنظیمات تله فوتو طولانی‌تری را درون آیفون قرار دهد و کاربران به بزرگنمایی بیشتری دسترسی پیدا کنند.

آیفون 15 پرو

دوربین پریسکوپی در آیفون 15 پرو

این اولین باری نیست که شاهد انتشار گزارشی درباره افزودن دوربین پریسکوپی به آیفون‌ها هستیم و از سال 2020 شایعات مربوط به آن در اینترنت دست‌به‌دست می‌شوند. تحلیلگر مطرح محصولات اپل، «مینگ-چی کو» در گذشته گفته بود که باید منتظر چنین سیستمی در آیفون 14 پرو باشیم، اما پس از مدتی نظرش را تغییر داد و آیفون 15 پرو را مقصد این فناوری اعلام کرد.

مدت‌هاست در دنیای اندروید شاهد استفاده از دوربین پریسکوپی هستیم و بسیاری از پرچمدارها به این سیستم مجهز شده‌اند. برای مثال گلکسی S21 اولترا و هواوی P40 پرو پلاس از دوربین پریسکوپی بهره می‌برند و زوم اپتیکال 10 برابری را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. بنابراین اپل پس از چندین سال احتمالا به سمت چنین سیستمی می‌روند.

در حال حاضر جدیدترین و قدرتمندترین آیفون‌های اپل یعنی مدل‌های پرو آیفون 13 تنها از زوم اپتیکال 3 برابری پشتیبانی می‌کنند.

با توجه به فاصله طولانی که تا معرفی سری آیفون 15 داریم، باید منتظر انتشار گزارش‌های بیشتری درباره این گوشی‌های اپل باشیم.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato