ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

پنتاگون اداره جدیدی برای بررسی یوفوها تاسیس کرد

اخیرا پنتاگون اداره جدیدی تاسیس کرده تا به بررسی اشیاء ناشناخته پرنده یا همان UFOها بپردازد که به نظر طرفداران دوآتشه UFOها مشکوک به نظر می‌رسد. برنامه جدید «پدیده هوایی ناشناخته» (Unidentified Aerial Phenomena) چشم‌انداز ...

ریحانه ولی‌پور
نوشته شده توسط ریحانه ولی‌پور | ۲۸ دی ۱۴۰۰ | ۲۱:۳۰

اخیرا پنتاگون اداره جدیدی تاسیس کرده تا به بررسی اشیاء ناشناخته پرنده یا همان UFOها بپردازد که به نظر طرفداران دوآتشه UFOها مشکوک به نظر می‌رسد. برنامه جدید «پدیده هوایی ناشناخته» (Unidentified Aerial Phenomena) چشم‌انداز آینده وزارت امور دفاع اطلاعات و امنیت است و حالا علاقه‌مندان به یوفوها مشکوک‌اند و به ارتش اعتماد ندارد که نتایج واقعی تحقیقات را در اختیار عموم بگذارد.

سخنگوی شبکه غیرانتفاعی یوفوها می‌گوید تاریخ نشان می‌دهد که چنین اطلاعاتی کاملا محرمانه هستند و هر مسئله‌ای که با روی باز برای عموم مردم مطرح نشود، احتمالا درست کنترل نخواهد شد. در آذرماه/دسامبر سال ۲۰۲۱، اداره جدید با دریافت مجوز دفاع ملی ایجاد شد. از آنجایی که در سال‌های گذشته ویدئوهایی از خلبانان ارتش آمریکا منتشر شد که اشیایی با مانورهای عجیب هوایی و سرعت‌های غیرقابل تصور را نشان می‌داد، این موضوع دوباره توجه زیادی را به خود جلب کرده است.

تشخیص اینکه چنین رصدهای تکنولوژی واقعا غیرقابل توجیهی هستند، نیازمند بررسی‌های دقیق‌تری است. البته نگرانی اصلی مسئولان آمریکایی از خطرات زمینی است. آن‌ها احتمال می‌دهند که ممکن است دولت‌های خارجی در حال ساخت تکنولوژی‌های جنگی در خود آمریکا باشند.

پنتاگون
تصویر معروفی از یوفو در سال ۱۳۳۶ش./۱۹۵۷م. که احتمالا فناوری محرمانه‌ای از ارتش آمریکا بود

«کرستن گیلیبرند» که اقدام دو حزبی را رهبری کرد، می‌گوید امنیت ملی ما به برتری نیروی هوایی ما بستگی دارد و چنین پدیده‌هایی برای کشور ما تهدید به شمار می‌رود. همچنین ادامه داد: «ایالات متحده به تلاش‌های راهبری شده نیاز دارد تا بفهمد این پدیده‌های هوایی به دولت دیگری تعلق دارد یا در کل چیز متفاوت دیگری است.»

از طرفی، بیشتر این پدیده‌ها تکنولوژی خاصی نیستند و به رخدادهای طبیعی مربوط می‌شوند. در مردادماه/ژوئیه ۲۰۲۱ میلادی، در کانادا یوفوی درخشان سبز رنگی در بازه بارش شهابی برساووشی گزارش شد. در این مدت شهاب‌های بزرگ پرنوری در آسمان دیده می‌شود که به اشتباه به یوفوها نسبت داده می‌شود. عکاسی در سوییس تصویری از یوفوی دونات شکل ثبت کرده بود که می‌تواند تصویر بدون فوکوسی از یک ستاره باشد.

به هر حال، یوفوباورها ناخواسته با این کار خود از مسئولان پنتاگون حمایت سیاسی کردند و برای پروژه تبلیغات انجام دادند. اعضای پنتاگون در هر صورت این پروژه را انجام می‌دادند، البته نه فقط برای اینکه باور دارند فرازمینی‌ها می‌خواهند با ما ارتباط برقرار کنند.

به عبارتی، نباید از پنتاگون انتظار داشت که مامور اف‌بی‌آی سریال The X-Files را برای این کار استخدام کند تا درباره فرازمینی‌ها تحقیق کند. گروهی که به تشخیص، شناخت و بررسی این اشیاء خواهد پرداخت، گروه همگام‌سازی شناخت و مدیریت اشیاء هوایی (AOIMSG) نام دارد. وزارت دفاع ایالات متحده می‌گوید که گزارشاتی از تهاجمات هر شیء فضایی، چه شناخته شده و چه ناشناخته را جدی خواهد گرفت و به بررسی هر کدام از آن‌ها خواهد پرداخت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (4 مورد)
 • avvvvab
  avvvvab | ۲۸ دی ۱۴۰۰

  UFO روز روشن روی کاخ سفید مانده ترامپ را با ذلّت به پناهگاه کشاندند: امریقا هیچ غلطی نتوانست بکند اصلًا نفهمید از کجا آمده به کجا رفتند؟
  پس از آن ترس و تحیّر، فرمان تشکیل نیروی فضائی ارتش امریقا را صادر کرد
  اینها مثل امریقا نامرد نیستند که برای شکست دشمن، بمب اتم بر شهروندان بیگناه اندازند
  اینها مردانی هستند که در مبارزه، به دشمنِ دستخالی سلاح میدهند تا عدالت -حتّیٰ در مورد دشمن خدا هم- رعایت شود
  یافته‌های جدید هم از صدقۀ سر کسانی است که مدرنی تجهیزات‌شان فوق درک و تصوّر دانشمندان است
  تذکر: لطفاً بازیچۀ سیاست نیاد ماجرا را مصادره به مطلوب کند؛ دروغ زشت است
  و السلام

  • sagittarius19
   sagittarius19 | ۲۹ دی ۱۴۰۰

   هوا امروز گرم شده نسبت به قبل

  • Edi
   Edi | ۲۹ دی ۱۴۰۰

   این دوستمون تو هر خبری که من خوندم اظهار نظر داشته !! دانشمند بیا پایین بابا سرمون درد گرفت

مطالب پیشنهادی