ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

وزیر ارتباطات
فناوری ایران

وزیر ارتباطات: مجلس نباید مانع افزایش تعرفه‌ها شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه مجلس نباید دربرابر اصلاح تعرفه‌ها ایستادگی کند از تلاش وزارت ارتباطات برای اجرایی شدن افزایش تعرفه‌ها در سال آینده خبر داد. «عیسی زارع‌پور» در مراسم بهره‌برداری از ...

شیدا ملکی
نوشته شده توسط شیدا ملکی | ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۷:۴۵

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه مجلس نباید دربرابر اصلاح تعرفه‌ها ایستادگی کند از تلاش وزارت ارتباطات برای اجرایی شدن افزایش تعرفه‌ها در سال آینده خبر داد.

«عیسی زارع‌پور» در مراسم بهره‌برداری از پروژه‌های شرکت مخابرات ایران که صبح امروز برگزار شد، از رویکرد مجلس نسبت به جلوگیری از افزایش تعرفه‌های اینترنت گفت: «در ایام بررسی بودجه، از مجلس می‌خواهیم مانند سال گذشته موانعی مانند اصلاح نشدن تعرفه‌ها ایجاد نکند.»

زارع‌پور ثبات دستوری تعرفه‌ها را ناکارآمد توصیف کرد و افزایش نرخ دیگر محصولات را دلیلی بر این ناکارآمدی دانست و گفت: «اگر ثبات دستوری تعرفه‌ها کارآمد بود، پس قیمت اجناس دیگر مانند نخود و لوبیا و یخچال هم به شکل دستوری کنترل می‌شد.»

او همچنین ساعاتی بعد از مراسم مخابرات در مصاحبه‌ای با صدا‌وسیما ضمن تاکید بر اینکه تا پایان سال جاری افزایش تعرفه نخواهیم داشت، گفت: «با توجه به نرخ تورم در دو سال گذشته حتما باید تعرفه‌ها افزایش پیدا کند؛ در غیر اینصورت حوزه ICT کشور در بخش ارتباطات امکان سرمایه‌گذاری را از دست خواهد داد.»

این اظهار نظر وزیر ارتباطات در شرایطی مطرح شده که روز گذشته نیز او در آیین افتتاح سیستم سورتینگ (تفکیک) هوشمند مرکز تهیه و مبادلات پست کشور به عدم افزایش تعرفه‌ها در شرکت ملی پست در دو سال و نیم گذشته اشاره کرد و تاکید کرد از مدت ها پیش پیگیر این موضوع است و در ابتدای سال آینده شاهد افزایش تعرفه‌های پستی خواهیم بود.

وزیر ارتباطات: مجلس نباید مانع افزایش تعرفه ها شود

رایزنی وزارت ارتباطات با مجلس برای افزایش تعرفه‌ها

وزیر ارتباطات در مراسم صبح امروز به افزایش هزینه اپراتورها اشاره کرد و گفت: «با توجه به افزایش تقاضای شبکه و افزایش هزینه‌های اپراتورها، نیاز است که در تعرفه‌ها بازنگری صورت گیرد.»

او با اشاره به گفت‌وگویی که با رئیس مجلس داشته از تلاش برای اصلاح تعرفه‌ها خبر داد و گفت: «صحبت کردم تا اجازه اصلاح تعرفه‌ها در لایحه بودجه سال آینده داده شود.»

زارع‌پور با بیان اینکه طرح وزارت ارتباطات برای شیوه اصلاح تعرفه‌ها هم ارائه شده گفت: «در حال حاضر روی مدل اقتصادی این طرح کار می‌شود و زنجیره تولید تا توزیع محتوا را در کشور در بر می‌گیرد. هم حوزه ارتباطات و هم مردم از اصلاح تعرفه‌ها سود می‌برند.»

رویکرد وزارت ارتباطات درباره تغییر و یا اصلاح تعرفه‌ها تا امروز به گونه‌ای بوده که بر مدار افزایش پیش رفته است. به نظر می‌رسد علاوه بر پروژه‌های مرتبط با توسعه فیبر نوری و شبکه ملی اطلاعات وزارت ارتباطات افزایش تعرفه‌ها را نیز به طور جدی در دستور کار خود قرار داده است.

به هر روی به نظر می‌رسد وزارت ارتباطات تصمیم دارد با رویکرد افزایش تعرفه‌ها در راستای ارائه متفاوتی از خدمات پیش رود. هرچند بودجه سال آینده اعداد و ارقام قابل توجهی برای هزینه‌های مرتبط با شبکه ملی اطلاعات در نظر گرفته است. اما هزینه بازسازی و تغییر در سیستم اپراتورها به هزینه‌ای جداگانه نیاز دارد که بارها وزیر ارتباطات اعلام کره برای تامین آن اپراتورها ناگزیر به افزایش تعرفه هستند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی