ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

انویدیا
تکنولوژی

انویدیا حمله سایبری را تایید کرد: مشغول بررسی حادثه هستیم

نشریه تلگراف به‌تازگی در گزارشی اعلام کرد که شرکت انویدیا درگیر یک حمله سایبری گسترده بوده که به‌طور کامل سیستم‌های داخلی این شرکت را در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه در معرض خطر قرار داده است. ...

نشریه تلگراف به‌تازگی در گزارشی اعلام کرد که شرکت انویدیا درگیر یک حمله سایبری گسترده بوده که به‌طور کامل سیستم‌های داخلی این شرکت را در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه در معرض خطر قرار داده است. انویدیا حالا تایید کرده که در حال بررسی یک «حادثه» است.

«هکتور مارینز»، سخنگوی انویدیا در بیانیه‌ای در پاسخ به رسانه‌ها درباره گزارش منتشر شده گفت: «ما در حال بررسی یک حادثه هستیم. فعالیت‌های تجاری بدون اختلال ادامه دارند. ولی همچنان سعی داریم ماهیت و دامنه این رویداد را ارزیابی کنیم. فعلا اطلاعات بیشتری برای اشتراک‌گذاری موجود نیست.»

با این حال، حتی منابع تلگراف هم باور ندارند که لزوما اطلاعات خاصی از این شرکت به سرقت رفته یا از روی سرورهای آن پاک شده باشد. همچنین، فعلا ارتباطی میان این «حادثه» با حمله روسیه به اوکراین دیده نمی‌شود. نشریه بلومبرگ به نقل از یک منبع آگاه مدعی است که این حمله در واقع یک حمله باج‌افزاری کوچک بوده است.

انویدیا

آیا حمله به انویدیا ارتباطی به روسیه دارد؟

اگر این اتفاق ارتباطی به روسیه داشته باشد، ممکن است آمریکا را به انتقام‌جویی وادار کند. جو بایدن روز پنج‌شنبه در بیانیه‌ای در این خصوص گفته بود: «اگر روسیه به دنبال حمله سایبری علیه شرکت‌ها و زیرساخت‌های حیاتی ما باشد، آماده‌ایم که پاسخ آن‌ها را بدهیم.»

گزارش تلگراف گفته بود این حمله سرویس ایمیل و ابزارهای توسعه انویدیا را از کار انداخته، ولی مشکلی در دریافت ایمیلی بیانیه این شرکت وجود نداشته است. همچنین یک منبع آگاه گفته که سیستم‌های شرکت به مدت دو روز آفلاین بود اما سرویس ایمیل دیروز دوباره شروع به کار کرد.

در حال حاضر مشخص نیست که هکرها اطلاعاتی از سرورهای این شرکت به دست آورده‌اند یا نه. همچنین مشخص نیست که چه گروهی مسئول این حمله بوده است. خبر این حمله در شرایطی اعلام می‌شود که انویدیا چند وقت پیش از لغو قرارداد 40 میلیارد دلاری با سافت بانک برای خرید آرم خبر داده بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی