ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آموزش

چگونه در واتس‌اپ گیف بسازیم؟

فایل‌های گیف محبوبیت بالایی میان کاربران دارند و همه ما در پیام‌رسان‌ها از آن‌ها استفاده می‌کنیم. یکی از محبوب‌ترین پیام‌رسان در دنیا واتس‌اپ است و به همین دلیل بسیاری از کاربران می‌خواهند درون همین برنامه ...

فایل‌های گیف محبوبیت بالایی میان کاربران دارند و همه ما در پیام‌رسان‌ها از آن‌ها استفاده می‌کنیم. یکی از محبوب‌ترین پیام‌رسان در دنیا واتس‌اپ است و به همین دلیل بسیاری از کاربران می‌خواهند درون همین برنامه فایل گیف بسازند. در همین راستا در این مطلب می‌خواهیم نحوه ساخت گیف در واتس‌اپ را به شما آموزش دهیم.

 • آموزش ساخت گیف با کامپیوتر
 • ساخت گیف در واتس‌اپ

  با توجه به دستگاهی که از آن استفاده می‌کنید، می‌توانید فایل گیف بسازید و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. در حقیقت در سیستم عامل iOS و اندروید امکان ساخت فایل GIF در واتس‌اپ برای کاربران فراهم شده است.

  ساخت گیف در واتس‌اپ اندروید

  ساخت گیف در واتس‌اپ با گوشی‌های اندرویدی بسیار ساده است و تنها باید چند مرحله ساده را پشت سر بگذارید. برای اینکار مراحل زیر را انجام دهید:

  • برنامه واتس‌اپ را روی گوشی اندرویدی‌تان باز کنید. آیکون این اپ که سبز رنگ است در هوم اسکرین یا منوی برنامه‌ها (اپ دراور) قرار دارد.
  ساخت گیف در واتس‌اپ اندروید
  • در لیست چت‌ها، روی مخاطب موردنظرتان ضربه بزنید؛ کاربری که می‌خواهید برایش فایل گیف بفرستید.
  ساخت گیف در واتس‌اپ اندروید
  • روی آیکون گیره کاغذ در کنار آیکون دوربین ضربه بزنید. با اینکار یک پنجره با گزینه‌های مختلف برای ارسال فایل‌های متنوع و موقعیت مکانی باز می‌شود.
  ساخت گیف در واتس‌اپ اندروید
  • گزینه گالری را انتخاب کنید. این آیکون دایره‌ای شکل است و یک تصویر را درون دایره‌ای بنفش رنگ به نمایش می‌گذارد. با اینکار، به گالری گوشی‌تان دست پیدا می‌کنید.
  ساخت گیف در واتس‌اپ اندروید
  • ویدیویی که می‌خواهید به فایل گیف تبدیل شود را انتخاب کنید. روی ویدیوی مدنظرتان ضربه بزنید تا در ادیتور ویدیوی واتس‌اپ باز شود.
  ساخت گیف در واتس‌اپ اندروید
  • روی گزینه سفید دوربین در گوشه سمت راست بالای نمایشگر ضربه بزنید. با این کار، آیکون دوربین به گیف تبدیل می‌شود و حالا ویدیوی شما به گیف تبدیل خواهد شد.
  ساخت گیف در واتس‌اپ اندروید
  • می‌توانید در ادامه مدت زمان ویدیوی خود را کاهش دهید. در بخش تایم لاین می‌توانید با استفاده از نوار مشخص شده، مدت زمان ویدیو را تغییر دهید.
  ساخت گیف در واتس‌اپ اندروید
  • در پایان تنها کافیست روی آیکون ارسال ضربه بزنید. این آیکون سبز رنگ در گوشه سمت راست پایین نمایشگر به چشم می‌خورد.
  ساخت گیف در واتس‌اپ اندروید

  ساخت گیف در واتس‌اپ با آیفون

  بعد از گوشی های اندرویدی، حالا نوبت به آیفون و iOS می‌رسد. برای اینکه در آیفون با پیام رسان واتس‌اپ فایل گیف بسازید، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

  • برنامه واتس‌اپ را روی آیفون خود باز کنید. آیکون این اپ در آیفون هم سبز رنگ است.
  ساخت گیف در واتس‌اپ با آیفون
  • با باز شدن اپ واتس‌اپ، با لیست مخاطبین روبه‌رو می‌شوید. روی مخاطبی که می‌خواهید برایش فایل بفرستید، ضربه بزنید. با این کار، به صفحه گفتگوی با او می‌روید.
  ساخت گیف در واتس‌اپ با آیفون
  • روی آیکون بعلاوه (+) در گوشه سمت چپ پایین صفحه ضربه بزنید. با اینکار گزینه‌های ارسال فایل توسط یک پنجره پاپ آپ در اختیارتان قرار می‌گیرد.
  ساخت گیف در واتس‌اپ با آیفون
  • گزینه Photo & Video Library را انتخاب کنید تا به گالری تصاویر و ویدیوهای آیفون خود بروید.
  • ویدیوی مدنظرتان که می‌خواهید به فایل گیف تبدیل شود را انتخاب کنید. حالا این ویدیو درون ادیتور ویدیوی واتس‌اپ باز می‌شود.
  ساخت گیف در واتس‌اپ با آیفون
  • روی گزینه GIF در سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید. این گزینه را می‌توانید در کنار آیکون دوربین در بالای ادیتور ویدیو ببینید. با انتخاب این گزینه، ویدیوی شما به صورت خودکار به فایل گیف تبدیل می‌شود.
  ساخت گیف در واتس‌اپ با آیفون
  • اگر ویدیو طولانی است و می‌خواهید بخشی از آن به عنوان فایل گیف فرستاده شود، از تایم‌لاین برای برش آن استفاده کنید. برای اینکار از نوار نمایش ویدیو برای تغییر تایم آن بهره ببرید.
  ساخت گیف در واتس‌اپ با آیفون
  • در نهایت روی گزینه آبی رنگ ارسال در گوشه سمت راست پایین صفحه ضربه بزنید. با همین چند قدم در آیفون و واتس‌اپ می‌توانید فایل گیف بسازید و برای مخاطب مدنظرتان بفرستید.

  سوالات رایج درباره ساخت گیف در واتس‌اپ

  امکان ساخت گیف در واتس‌اپ وجود دارد؟

  بله، در گوشی‌های اندرویدی و آیفون می‌توان به راحتی با واتس‌اپ فایل گیف ساخت و برای مخاطبین فرستاد.

  چگونه با واتس‌اپ در اندروید فایل گیف بسازیم؟

  برای اینکار تنها کافیست در صفحه چت مخاطب مدنظرتان، یک ویدیو را برای ارسال انتخاب کرده و سپس آن را با استفاده از ابزار داخلی واتس‌اپ، به فایل گیف تبدیل کنید.

  چگونه در آیفون با پیام رسان واتس‌اپ فایل گیف بسازیم؟

  برای ساخت فایل گیف در آیفون با واتس‌اپ، باید ویدیوی مدنظرتان برای ارسال را در صفحه چت مخاطب انتخاب کرده و سپس آن را درون ادیتور ویدیوی این پیام رسان به فایل گیف تبدیل کنید.

  دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

  مطالب پیشنهادی