ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اسپیس ایکس
علمی

اسپیس ایکس 47 ماهواره استارلینک دیگر را با موفقیت به مدار فرستاد

اسپیس ایکس قصد دارد تا در سال 2022 موشک‌های بیشتری را نسبت به سال‌های گذشته به فضا پرتاب کند و حالا مجموعه جدیدی از ماهواره‌های استارلینک را با موفقیت به مدار پرتاب کرد. اسپیس ایکس با ...

اسپیس ایکس قصد دارد تا در سال 2022 موشک‌های بیشتری را نسبت به سال‌های گذشته به فضا پرتاب کند و حالا مجموعه جدیدی از ماهواره‌های استارلینک را با موفقیت به مدار پرتاب کرد.

اسپیس ایکس با انجام موفقیت آمیز ماموریت Starlink 4-9 در ساعت 17:55 دقیقه (به وقت تهران) روز گذشته از سکوی 39A در مرکز فضایی کندی در فلوریدا موفق شد تا 47 ماهواره جدید استارلینک را به فضا ارسال کند و نهمین پرتاب از 52 ماموریت فضایی برنامه‌ریزی شده خود برای سال جاری را با موفقیت پشت سر بگذارد. همچنین همین هفته گذشته 46 ماهواره دیگر به فضا ارسال شده بود که پیشرفت چشمگیر اسپیس‌ایکس در زمینه ماموریت‌های خود را نشان می‌دهد.

اسپیس ایکس

ماموریت جدید اسپیس ایکس توسط موشک فالکون 9 انجام شد که تقریبا 9 دقیقه پس از پرتابش روی کشتی بدون سرنشین عملیاتی Just Read the Instructions در اقیانوس اطلس فرود آمد. با این وجود، فالکون 9 بیشترین استفاده مجدد در بین موشک‌های اسپیس‌ایکس را داشته و از زمان اولین پرواز خود در ژوئن 2020 تاکنون 11 پرواز را انجام داده است.

افزایش تعداد ماهواره‌های استارلینک اسپیس ایکس

47 ماهواره جدید استارلینک که به مدار پرتاب شده‌اند اکنون در کنار بیش از 2000 ماهواره دیگری که در صورت فلکی نسل اول این پروژه به دور زمین می‌چرخند قرار گرفته است و اینترنت پرسرعت و کم تاخیر را در سراسر جهان و حتی در مناطق دورافتاده ارائه می‌کنند. هرچند اسپیس ایکس برای پرتاب 30 هزار ماهواره دیگر درخواست داده است، اما گفته می‌شود که 12 هزار ماهواره دیگر در صورت فلکی استارلینک قرار خواهد گرفت.

البته باید به این موضوع هم اشاره کرد که تمام ماموریت‌های استارلینک موفقیت آمیز نبوده‌اند. ماه گذشته، اسپیس‌ایکس 38 عدد از 49 ماهواره پرتابی خود را به دلیل طوفان گرانشی از دست داده بود. هم اکنون ماموریت بعدی استارلینک اسپیس ایکس برای تاریخ 8 مارس (17 اسفند) از پایگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال برنامه‌ریزی شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • علی تاجیک
    علی تاجیک | ۱۷ اسفند ۱۴۰۰

    ماشاالله چند سال دیگه اینترنت ماهواره ای مثل نقل و نبات میشه الان کمیابه

مطالب پیشنهادی