ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

گلکسی S22 اولترا سامسونگ
تکنولوژی

سامسونگ با آپدیت نرم‌افزاری مشکل محدود شدن عملکرد برنامه‌ها را برطرف می‌کند

سامسونگ پس از انتشار گزارش‌ها مبنی بر محدود کردن عملکرد هزاران برنامه روی گوشی‌های گلکسی، حالا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده که از طریق یک آپدیت نرم‌افزاری چنین مشکلی را برطرف می‌کند. این شرکت می‌خواهد ...

سامسونگ پس از انتشار گزارش‌ها مبنی بر محدود کردن عملکرد هزاران برنامه روی گوشی‌های گلکسی، حالا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده که از طریق یک آپدیت نرم‌افزاری چنین مشکلی را برطرف می‌کند. این شرکت می‌خواهد کنترل شرایط را به دست کاربران برگرداند.

پنج‌شنبه در گزارشی اعلام شد که سامسونگ از طریق برنامه‌ای به نام Game Optimizing Service (GOS) نه تنها بر عملکرد بازی‌ها، بلکه روی چگونگی اجرا شدن هزاران اپلیکیشن اثر می‌گذارد و قدرت آن‌ها را محدود می‌کند. حالا «کلی یئو»، سخنگوی این شرکت در بیانیه‌ای در این باره گفته است: «ما برای بازخورد کاربران درباره محصولات خود ارزش قائلیم و پس از بررسی‌های دقیق می‌خواهیم یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری منتشر کنیم تا خود کاربران بتوانند عملکرد اپلیکیشن‌های مرتبط با بازی‌ها را کنترل کنند.»

سخنگوی این شرکت مدعی شد: «اولویت ما ارائه بهترین تجربه برای مصرف‌کنندگان است. «سرویس بهینه‌سازی بازی» (GOS) طراحی شده تا در دستیابی به عملکردی فوق‌العاده و مدیریت موثر دمای دستگاه، به اپلیکیشن‌های بازی کمک کند. GOS عملکرد اپلیکیشن‌های غیرمرتبط با بازی‌ها را مدیریت نمی‌کند.»

سامسونگ

محدودیت گوشی‌های سامسونگ تنها مربوط به بازی‌ها نبود

با این حال، گزارش‌هایی که در چند روز اخیر منتشر شده‌اند، حاکی از آن هستند که این برنامه روی حدود 10 هزار اپلیکیشن از جمله اینستاگرام و تیک تاک اثر می‌گذارد. با این حال، ظاهرا برنامه‌های بنچمارک از جمله گیک‌بنچ و 3DMark از این قاعده مستثنی بوده‌اند. این یعنی بنچمارک‌ها نمی‌توانستند شرایط واقعی عملکرد برنامه‌ها در گوشی‌های سامسونگ را نشان دهند. به همین خاطر، گیک‌بنچ تصمیم گرفته که گوشی‌های سری گلکسی S22، گلکسی S21، گلکسی S20 و گلکسی S10 را از فهرست Geekbench Browser خارج کند.

در حال حاضر دقیقا مشخص نیست که به‌روزرسانی نرم‌افزاری سامسونگ چه زمانی منتشر خواهد شد. سامسونگ همچنین چیزی درباره مستثنی بودن برنامه‌های بنچمارک از سرویس GOS اعلام نکرده است.

این غول کره‌ای تنها شرکتی نیست که چنین سیاستی را در دستگاه‌های خود اجرا کرده است. چندین ماه پیش، وان پلاس هم اذعان کرد که عملکرد بسیاری از اپلیکیشن‌های محبوب را در وان پلاس 9 و 9 پرو محدود کرده بود تا عمر باتری را افزایش دهد. در آن زمان گوشی‌های وان پلاس هم از لیست گیک‌بنچ خارج شدند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی