ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اندروید 12L
تکنولوژی

اندروید 12L منتشر شد: عرضه برای محصولات سامسونگ و مایکروسافت در دنباله 2022

گوگل در ماه اکتبر پیش‌نمایش اندروید 12L را منتشر کرد تا نسخه مخصوص سیستم عامل خود برای دستگاه‌های بزرگ را نشان دهد. این آپدیت حالا امروز به‌صورت رسمی عرضه شده و در دنباله سال 2022 ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ | ۰۹:۳۰

گوگل در ماه اکتبر پیش‌نمایش اندروید 12L را منتشر کرد تا نسخه مخصوص سیستم عامل خود برای دستگاه‌های بزرگ را نشان دهد. این آپدیت حالا امروز به‌صورت رسمی عرضه شده و در دنباله سال 2022 برای محصولات مختلفی از برندهای سامسونگ، لنوو و مایکروسافت در دسترس قرار می‌گیرد.

اندروید 12L ساخته شده تا سیستم عامل گوگل را به شکلی بهتر برای تبلت‌ها و گوشی‌های تاشو با نمایشگر بزرگ‌تر از 600sp در دسترس قرار دهد. این نسخه خاص از اندروید برای اجرای همزمان چند برنامه بهینه‌سازی شده و می‌تواند اپلیکیشن‌ها را بهتر از قبل روی صفحات بزرگ اجرا کند.

اندروید 12L

برای مثال در اندروید 12L، پنل نوتیفیکیشن‌ها از فضای بیشتری که در صفحه وجود دارد برای نمایش تنظیمات و نوتیفیکیشن‌ها در دو ردیف استفاده می‌کند. صفحه قفل هم در دو ردیف نوتیفیکیشن‌ها و ساعت را نشان می‌دهد. سایر اپلیکیشن‌های پیش‌فرض سیستم مثل Settings نیز طوری بهینه‌سازی شده‌اند که بدون نیاز به ورود و خروج از هر بخش بتوانید تغییرات مدنظر خود را اعمال کنید.

اندروید 12L تجربه گوشی‌های تاشو را ارتقا می‌کند

بخشی از تعاملات با سیستم هم تغییراتی داشته‌اند. برای مثال، کنترل پین یا الگوی قفل‌گشایی به گوشه صفحه آمده تا راحت‌تر در دسترس کاربر قرار بگیرد. گوگل همچنین می‌گوید اندروید 12L حالا بیشتر از قبل برای دستگاه‌های تاشو بهینه‌سازی شده و بهتر می‌تواند بین دو حالت بسته و باز جابه‌جا شود.

اندروید 12L

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این سیستم عامل احتمالا نوار وظیفه آن است. این بخش آیکن برنامه‌ها را نشان می‌دهد تا خیلی سریع بتوانید بین اپلیکیشن‌ها حرکت کنید. از طریق این بخش همچنین می‌توانید به سادگی برنامه‌ها را به قسمت‌های مختلف صفحه بکشید و وارد حالت Split-Screen شوید.

انتشار اندروید 12L ظاهرا پاسخی به iPadOS اپل است که برای تبلت‌های این شرکت توسعه پیدا کرده. گوگل وعده داده که در آینده هم به بهینه‌سازی هرچه بیشتر این سیستم عامل ادامه خواهد داد: «به ساخت قابلیت‌ها و کارکردهای بیشتر به منظور کمک ادامه خواهیم داد تا به شما کمک کنیم بهترین استفاده را از دستگاه‌های بزرگ خود در اندروید 13 و نسخه‌های بعد از آن داشته باشید.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی