ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو

بالا رفتن قیمت سوخت، گریبان‌گیر مشتریان اوبر شد: افزایش کرایه حتی برای خودروهای برقی

اوبر کرایه‌هایش را به علت بالا رفتن قیمت سوخت، در آمریکا و کانادا افزایش می‌دهد و برای هر سفر بطور میانگین نزدیک به 0.50 دلار کرایه بیشتری از افراد می‌گیرد. این شرکت می‌گوید این اقدام ...

اوبر کرایه‌هایش را به علت بالا رفتن قیمت سوخت، در آمریکا و کانادا افزایش می‌دهد و برای هر سفر بطور میانگین نزدیک به 0.50 دلار کرایه بیشتری از افراد می‌گیرد. این شرکت می‌گوید این اقدام را برای حمایت از رانندگان انجام داده و مبالغ کسب شده به حساب آن‌ها واریز خواهد شد.

اوبر یک سرویس اینترنتی بسیار محبوب است و بسیاری از مردم جهان به صورت روزمره با آن سر و کار دارند. وضعیت جنگ روسیه و اوکراین سبب شده تا صادرات سوخت روسیه به کشورهای مختلفی از جمله کشورهای اروپایی متوقف شود. به همین ترتیب، قیمت سوخت به طرز بی‌سابقه‌ای افزایش یافته است. در نتیجه رانندگان مجبورند بهای بیشتری را برای تهیه‌ سوخت وسایل نقلیه‌ خود بپردازند.

اوبر با اطلاع از این موضوع، به تازگی از افزایش قیمت کرایه‌ها در آمریکا و کانادا خبر داده است. اوبر اظهار دارد که این اقدام در راستای حمایت از رانندگان به دلیل افزایش قیمت سوخت بوده و اوبر سهمی در افزایش کرایه‌ها ندارد. رئیس عملیاتی رانندگان اوبر در آمریکا و کانادا تصریح کرد:

«مشتریان در هر سفر اوبر باید 0.45 یا 0.55 دلار کرایه‌ بیشتر بپردازند. مشتریان سرویس تحویل غذای اوبر نیز بسته به موقعیت مکانی خود ملزم به پرداخت 0.35 یا 0.45 دلار کرایه‌ بیشتر نسبت به قبل هستند.»

گفتنی‌ست که این هزینه‌ اضافی به حساب خود رانندگان واریز خواهد شد. اوبر می‌خواهد تا ۶٠ روز آینده برنامه‌ مورد اشاره را عملی کند. با این حال، رئیس عملیاتی اوبر افزود که ممکن است با توجه به تغییرات قیمت سوخت طی روزهای آینده، تغییرات بیشتری در قیمت کرایه اوبر ایجاد شود. البته این وضعیت موقت است و با بهبود وضعیت، قیمت کرایه‌ها کاهش می‌یابد.

افزایش کرایه‌های اوبر مشمول رانندگان فعال در نیویورک نمی‌شود. این رانندگان به دلیل افزایش قیمت سوخت، پیش‌تر اضافه حقوق ۵.٣ درصدی دریافت کرده‌اند. این سرویس ادعا می‌کند که هزینه‌ سوخت کم‌تر از ١٠ درصد درآمد کل رانندگان را شامل می‌شود.

خودروهای برقی نیز شامل برنامه‌ افزایش کرایه اوبر می‌شوند

افزایش قیمت کرایه اوبر

این تعرفه شامل حال مشتریان خودروهای برقی نیز می‌شود. با این حال این مسئول رده بالا در اوبر از مزایای به‌کارگیری خودروهای برقی توسط رانندگان نیز صحبت کرد. رانندگان خودروهای برقی در اوبر حدوداً ۴٠٠٠ دلار درآمد بیشتری کسب می‌کنند. با این حال دسترسی به خودروهای برقی سخت‌تر از دسترسی به خودروهای مرسوم است. باید طی روزهای آینده منتظر باشیم تا ببینیم که اوبر چه سیاست‌های جدیدی را اتخاذ می‌کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی