ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ربات
تکنولوژی

این ربات پنگوئن ژاپنی با 170 بار طناب زدن در یک دقیقه، وارد کتاب گینس شد [تماشا کنید]

ربات یک شرکت ژاپنی که بخشی از آن از پنج عروسک پنگوئن تشکیل شده، موفق شد با 170 بار طناب زدن در عرض یک دقیقه، رکورد جهانی گینس را بشکند. ثبت رکورد گینس توسط ربات ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۴:۳۰

ربات یک شرکت ژاپنی که بخشی از آن از پنج عروسک پنگوئن تشکیل شده، موفق شد با 170 بار طناب زدن در عرض یک دقیقه، رکورد جهانی گینس را بشکند.

ثبت رکورد گینس توسط ربات ژاپنی

RICOH، شرکت متخصص در دستگاه‌های کپی و تجهیزات اداری اعلام کرد که تیم PENTA-X آن یک عروسک جهنده با نام «Penguin-chan» ساخته که از پنج عروسک پنگوئن تشکیل شده است. این ربات در رویدادی که اوایل ماه مارس با حضور داوران رکوردهای جهانی گینس برگزار شد، مورد آزمایش قرار گرفت و موفق شد با 170 بار پریدن از روی یک طناب در 60 ثانیه، رکورد جهانی بیشترین پرش توسط یک ربات در 1 دقیقه را به دست آورد.

حوزه ربات‌ها با توسعه فناوری‌های انقلابی به طور مداوم در حال پیشرفت است. اگرچه این فناوری‌ها هنوز به طور تاثیرگذاری وارد زندگی انسان‌ها نشده‌اند، اما دانشمندان به سرعت در حال پیشرفت هستند تا ربات‌ها را برای انجام برخی چالش‌های سخت مانند تمیز کردن زباله‌های ساحل جایگزین نیروی انسانی کنند. هرچند برخی از آن‌ها مانند ربات جهنده ژاپنی، ممکن است «بی‌اهمیت» به نظر برسند، اما احتمالا منجر به پیشرفت‌های جالبی در آینده خواهند شد.

در دنیای امروزه، افرادی وجود دارند که همواره در تلاشند تا بر محدودیت‌های خود غلبه کنند و جایگاهی در کتاب گینس به دست بیاورند و نکته جالب اینکه رقابت در این زمینه اکنون به ربات‌ها نیز رسیده است.

مطمئنا در آینده هم شاهد شکسته شدن رکوردها توسط ربات‌های دیگر خواهیم بود و همچنین انتظار می‌رود که تیم ژاپنی در آینده به تکامل فناوری مربوط به این ربات که «Penguin-chan Jump Rope Machine» نام دارد، ادامه دهد.

اخیرا در حوزه رباتیک، شاهد یک «بز رباتیک» به نام «Bex» بودیم که توسط کاوازاکی توسعه داده شده و می‌تواند انسان و بار جابجا کند. همچنین شرکت بوستون داینامیکس از ربات معروف اسپات خود برای نگهبانی از خرابه‌های شهر باستانی پمپی در ایتالیا استفاده کرده و ظاهرا تجربه موفقیت‌آمیزی را به ارمغان آورده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Farhad Eshaghi
    Farhad Eshaghi | ۱۵ فروردین ۱۴۰۱

    گشنمه

مطالب پیشنهادی