ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مدل مفهومی هواپیمای پایا
علمی

Falcon Solar با ظاهر شبیه شاهین می‌خواهد سریع‌ترین هواپیمای خورشیدی باشد

انرژی خورشیدی بدون شک یکی از بهترین منابع انرژی تجدیدپذیر در دنیاست. از این رو بسیاری از شرکت‌ها به دنبال طراحی محصولاتی هستند که انرژی خود را از این طریق تامین می‌کنند و طراح شرکت ...

انرژی خورشیدی بدون شک یکی از بهترین منابع انرژی تجدیدپذیر در دنیاست. از این رو بسیاری از شرکت‌ها به دنبال طراحی محصولاتی هستند که انرژی خود را از این طریق تامین می‌کنند و طراح شرکت Lasky Design هم به‌تازگی طرح مفهومی هواپیمایی به نام «Falcon Solar» را منتشر کرده که می‌تواند به سریع‌ترین هواپیمای مجهز به انرژی خورشیدی تبدیل شود.

«لزلو نمت» اخیرا دست به طراحی هواپیمای Falcon Solar زده که با الهام از شاهین طراحی شده است. نمت می‌گوید: «طراحی این هواپیما از بدنه پرنده‌های شکاری الهام گرفته شده است. طبیعت مدت‌هاست که منبع الهام خوبی برای مهندسان و طراحان محسوب می‌شود. ضروری است که درک و تعادل مناسبی با طبیعت داشته باشیم.»

مدل مفهومی هواپیمای پایا

این طراح ادامه می‌دهد: «امروزه می‌توانیم با سرعتی فراتر از صوت حرکت کنیم، اما با چه هزینه زیست‌محیطی؟ با چقدر هزینه انرژی؟ پرندگان بسیار بهینه‌ترند. آیا می‌توانیم بهینگی فراگرفته شده از پرندگان را به سرعت بالاتری ارتقا دهیم؟ به عنوان یک طراح، می‌توانم بگویم این سوالات در هنگام طراحی و ایده‌گیری از طبیعت الهام‌بخش ما هستند.»

هدف از طراحی Falcon Solar پایایی بوده است

این طرح مفهومی با در نظر گرفتن سرنشین طراحی شده و قرار است حمل و نقل هوایی را پایاتر و بهینه‌تر کند. با توجه به این که پنل‌های خورشیدی روی سطح بالایی این هواپیما قرار گرفته‌اند، ممکن است این سوال پیش بیاید که انرژی آن در آب و هوای ابری از کجا تامین می‌شود؟ نمت می‌گوید پرواز در ارتفاعات بالا می‌تواند به حل این مشکلات کمک کند.

مدل مفهومی هواپیمای پایا

این طراح می‌گوید عامل اصلی در طراحی این هواپیما بحث پایایی و استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر بوده است. او ادامه می‌دهد: «معتقدم فناوری‌های مدرن به اندازه کافی پیشرفت کرده‌اند که به ما اجازه دهند با انرژی خورشیدی پرواز کنیم. به نظرم زمان آن رسیده که دنیا به این سمت پیش برود.»

اگرچه این طرح فعلا فقط یک مدل مفهومی است، اما می‌تواند الهام‌بخش اقدامات متنوعی در حوزه هوانوردی باشد و محصولات بهتری را به وجود بیاورد، محصولاتی که از نظر مصرف انرژی بهینه‌تر خواهند بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی