ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک
کسب و کار

سهام‌داران توییتر از ایلان ماسک بابت تاخیر در اعلام خرید سهام این شرکت شکایت کردند

ایلان ماسک چند هفته‌ای بیشتر نیست که به بزرگ‌ترین سهام‌دار شرکت توییتر تبدیل شده، اما سهام‌داران این شرکت به همین زودی در یک دادخواست جمعی از او شکایت کرده‌اند. آن‌ها معتقدند که مدیرعامل تسلا دیرتر ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ | ۰۹:۳۰

ایلان ماسک چند هفته‌ای بیشتر نیست که به بزرگ‌ترین سهام‌دار شرکت توییتر تبدیل شده، اما سهام‌داران این شرکت به همین زودی در یک دادخواست جمعی از او شکایت کرده‌اند. آن‌ها معتقدند که مدیرعامل تسلا دیرتر از مهلت معین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا این خرید را اعلام کرده و این اتفاق به ضرر سهام‌داران بوده است.

بر اساس قوانین آمریکا، ماسک باید گزارش خرید خود را تا تاریخ 4 فروردین، یعنی 10 روز پس از سرمایه‌گذاری اعلام می‌کرد، اما در حقیقت 11 روز بعد از این تاریخ یعنی 15 فروردین اطلاعات خود را ثبت کرد. این تاخیر شاید در ظاهر چندان مهم به نظر نرسد، اما در واقع سودی 156 میلیون دلاری را به جیب ثروتمندترین فرد دنیا سرازیر کرده است. حالا سهام‌داران توییتر معتقدند که ماسک با تاخیر در اعلام خرید خود به آن‌ها اجازه نداده تا در کسب سود شریک شوند.

ایلان ماسک به سرمایه‌گذاران ضرر زده است

در این شکایت آمده است: «سرمایه‌گذارانی که در بازه زمانی 24 مارس 2022 [4 فروردین 1401]، یعنی تاریخی که ماسک باید مالکیت سهام خود را اعلام می‌کرد، تا 4 آوریل 2022 [15 فروردین 1401] سهام توییتر خود را فروختند، از افزایش قیمت سهام در پی خرید ماسک جا ماندند و به همین سبب متضرر شدند.»

صفحه ایلان ماسک در توییتر

بر اساس اعلام سهام‌داری که این شکایت را ثبت کرده، او و سایر سرمایه‌گذاران به خاطر اقدامات ایلان ماسک سهام خود را در قیمت‌هایی که دستکاری شده بود، فروختند. شاکی پرونده مدعی است که ماسک اظهارات نادرست و گمراه‌کننده‌ای داشته و نتوانسته در موعد مقرر مطابق قانون خرید بیش از 5 درصد سهام توییتر را اعلام کند.

این شکایت در شرایطی ثبت می‌شود که در یک هفته اخیر اتفاقات زیادی پیرامون ماسک و توییتر رخ داده است. مدیرعامل توییتر پس از سرمایه‌گذاری ماسک در این شرکت اعلام کرد که او به هیئت مدیره می‌پیوندد، اما مدیرعامل تسلا در نهایت از این تصمیم منصرف شد. او دیروز بخشی از توییت‌های خود درباره توییتر را پاک و پستی را لایک کرد که احتمالا دلیل انصرافش از هیئت مدیره این شبکه اجتماعی را توضیح می‌دهد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی