ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آموزش

چگونه پزشک مورد نظر خودمان را پیدا کنیم؟

متاسفانه طی سالیان اخیر با تغییر سبک زندگی و افزایش فشارهای روحی، میزان ابتلا به بیماری افزایش یافته؛ شیوع کرونا نیز مزید بر علت شده است. از همین رو افراد در صدد یافتن پزشک‌های مختلف ...

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۴:۴۵

متاسفانه طی سالیان اخیر با تغییر سبک زندگی و افزایش فشارهای روحی، میزان ابتلا به بیماری افزایش یافته؛ شیوع کرونا نیز مزید بر علت شده است. از همین رو افراد در صدد یافتن پزشک‌های مختلف برای درمان بیماری خود هستند. اگر در دهه 80 به قبل، برای پیدا کردن آدرس یا شماره تلفن یک دکتر بایستی از دوستان و آشنایان خود پرس‌وجو می‌کردید یا با راهنمای تلفنی 118 تماس می‌گرفتید؛ اکنون با فراگیری فضای مجازی و دسترسی به اینترنت، راحت‌تر می‌توانید پزشک مورد نظر خود را پیدا کنید.

جستجو در سامانه سازمان نظام پزشکی، موتور جستجو و نقشه گوگل، پلتفرم‌های سلامت‌محور مثل اسنپ‌دکتر، دکتر ساینا، دکتردکتر و بقراط از جمله روش‌های نوین و کم دردسری است که می‌توانید برای مکالمه با پزشک، گرفتن نوبت یا یافتن آدرس مطب و شماره تلفن دکترتان اقدام کنید.

در ادامه با هر یک از این روش‌ها جهت یافتن دکتر مورد نظر و مزایای آن آشنا می‌شویم.

سامانه نظام پزشکی؛ معتبرترین راه برای رسیدن به آدرس و تلفن دکتر

سازمان نظام پزشکی کشور دربرگیرنده شاغلان این حرفه است از همین رو بهترین منبع موجود جهت کسب اطلاعات درباره دکتر مورد نظرتان است. از همین رو اگر دنبال پزشکی خاص می‌گردید، کافی است به سامانه جستجوی اعضای نظام پزشکی سری بزنید.

در این سامانه اطلاعات حرفه‌ای اعضای جامعه پزشکی از جمله پزشک، دندان‌پزشک، داروساز، مامایی، علوم آزمایشگاهی، تغذیه و… در دسترس قرار دارد. پس از مراجعه به این سامانه بایستی اطلاعاتی از قبیل نام، نام خانوادگی، جنسیت و شهر پزشک مدنظرتان را وارد کنید.

جستجو پزشک

پر کردن فیلدهای شماره نظام پزشکی، رشته و خیابان الزامی نیست از همین رو به راحتی و با نام و شهر دکتر خود می‌توان به اطلاعات آن از جمله آدرس و شماره تلفن وی دسترسی پیدا کرد؛ اما با افزایش جزئیات جستجو، نتایج دقیق‌تر قابل دریافت است.

بایستی یادآوری کرد که پزشک مدنظر حتما بایستی عضو سازمان نظام پزشکی بوده در غیراین صورت جستجوی شما در این سامانه، نتیجه‌ای در پی نخواهد داشت.

جستجو دکتر

پس از نمایش نتایج حاصل از اطلاعات وارده، کافی است روی گزینه نمایش پروفایل بزنید تا به اطلاعات مورد نیاز پزشک دسترسی پیدا کنید.

سازمان نظام پزشکی

در این صفحه مدارک تحصیلی، فهرست مجوزهای صلاحیت حرفه‌ای (پروانه) و اطلاعات تماسی و آدرس‌های ارائه خدمت دکتر مورد نظرتان نمایش داده می‌شود. در صورتی که پروانه طبابت پزشک مورد جستجو به اتمام رسیده و مجددا فعال نشده بهتر است از مراجعه به آن خودداری کنید.

گفتنی است در این سامانه شما حداکثر می‌توانید 5 جستجو در هر 10 دقیقه انجام دهید.

جستجو پزشک در پلتفرم‌های حوزه سلامت

اکثر استارتاپ‌های سلامت محور قدمتی نزدیک به 5 سال داشته و به کمک کرونا توانستند با شتاب خوبی رشد و در میان مردم فراگیر شوند. این فراگیری هم دسترسی مردم به پزشک جهت مراقبت و افزایش سلامت را بالا برده و هم استقبال پزشک‌ها برای عضویت در چنین پلتفرم‌هایی را به دنبال داشته است.

اکنون به لطف پلتفرم‌های سلامت محور که در حوزه نوبت‌دهی، مشاوره پزشکی و... فعالیت می‌کنند، بانک اطلاعاتی خوبی جهت دسترسی به دکتر مورد نظر افراد ایجاد شده است.

اسنپ‌دکتر یکی از استارتاپ‌های فعال در حوزه پزشکی است که علاوه‌بر خدمات مشاوره‌ای، امکان دریافت نوبت آنلاین را فراهم ساخته است. کافی است در صفحه اول وبسایت یا اپلیکیشن اسنپ‌دکتر، روی گزینه نوبت‌دهی آنلاین مطب بزنید.

اسنپ دکتر

در صفحه جدید نیز بایستی از میان 6 شهر فعال، یکی را انتخاب کنید. سپس تمامی پزشکانی که امکان نوبت‌گیری آنلاین از طریق این پلتفرم وجود دارد به شما نمایش داده می‌شود. می‌توانید از طریق فیلد جستجو، دکتر مورد نظر خود را پیدا کرده و جهت رزرو نوبت اقدام یا آدرس او را پیدا کنید.

جستجو اسنپ دکتر

همچنین در صورتی که برای روند درمان خود نیاز به پزشک دارید اما فرد خاصی مد نظر شما نیست، از ستون سمت راست صفحه می‌توانید حوزه تخصصی که در آن نیاز به دکتر دارید را انتخاب و براساس نظرات کاربران، پزشکی را انتخاب کنید.

اگر پزشک مدنظرتان را در اسنپ‌دکتر پیدا نکردید می‌توانید به پلتفرمی دیگر مانند بقراط مراجعه و گزینه «جستجوی پزشکان» را انتخاب کنید.

جستجو پزشک بقراط

در صفحه جدید می‌توانید دکتر مدنظر خود را براساس نام فرد یا کلینیک، کد نظام پزشکی، محله یا تخصص آن پیدا کنید.

بقراط

با کلیک روی گزینه «اولین نوبت»، به صفحه اطلاعات پزشک منتقل و در آنجا می‌توانید آدرس و شماره تلفن مطلب دکتر را بیابید.

آدرس و تلفن دکتر بقراط

همچنین ساعت کاری پزشک جهت نوبت گیری آنلاین و مشاهده آدرس روی نقشه و مسیریابی وجود دارد.

دکتردکتر یکی دیگر از استارتاپ‌های حوزه سلامت بوده که می‌توان از آن جهت پیدا کردن پزشک و گرفتن نوبت آنلاین استفاده کرد. با مراجعه به این پلتفرم و جستجوی نام پزشک، اگر او در دکتردکتر حساب کاربری داشته باشد، اطلاعاتش به شما نمایش داده خواهد شد.

پلتفرم دکتر دکتر

در صفحه هر پزشک، اطلاعات تماس و آدرس او در دسترس بوده و می‌توان از بین روز و ساعات نمایش داده شده برای دریافت نوبت استفاده یا به صورت حضوری به پزشک مراجعه کرد. همچنین امکان مشاهده اطلاعات کامل درباره دکتر و امتیاز و نظرات سایر مراجعین در این صفحه وجود دارد.

جستجو پزشک دکتر دکتر

کمک گرفتن از موتور جستجو و نقشه گوگل

شاید یکی از راحت‌ترین راه‌ها برای رسیدن به آدرس و تلفن دکتر مورد نظر خود، جستجوی نام او در گوگل باشد. علت آنکه این روش را در انتهای مطلب ذکر کردیم، عدم امکان بررسی اصالت مدرک و مجوز طبابت فرد مورد نظر است؛ از همین رو بهتر است هنگام مراجعه به پزشک، مجوزهای لازم فعالیت وی را بررسی کنید.

اگر پزشک مورد نظر شما صفحه اینستاگرامی داشته یا در یکی از پلتفرم‌های حوزه سلامت عضو باشد، در نتایج جستجوی گوگل به شما نمایش داده شده و از این طریق می‌توانید به اطلاعات مورد نیازتان دسترسی پیدا کنید.

آدرس و تلفن دکتر

حتی پزشک‌هایی که مراجعه کننده زیادی دارند و با تکنولوژی آشنا هستند، آدرس مطب و شماره تلفن خود را در نقشه گوگل ثبت کرده که به هنگام جستجو در این موتور جستجو، نشان داده می‌شود. همچنین با جستجوی عبارت «دکترهای نزدیک من» در گوگل، پزشک‌‌هایی که آدرس‌شان روی نقشه گوگل فعال بوده به شما نمایش داده می‌شود.

چگونه می‌توان در اینترنت به دنبال پزشک خوب در منطقه گشت؟

راه‌های زیادی برای پیدا کردن دکتر در منطقه‌ای که زندگی می‌کنید وجود دارد، از سایت سازمان نظام پزشکی گرفته تا سایت‌هایی که پزشکان آنلاین با شما در آن صحبت می‌کنند و برخی از آنها مطب هم دارند

چگونه درباره یک پزشک در شهر خودمان اطلاعات کسب کنم؟

نظرات و کامنت‌های مردم درباره پزشکان در سایت‌های مختلف می‌تواند شما را تا حد و حدودی با پزشکان شهرتان آشنا کند.

آیا پزشکان خوبی در شهر من هستند؟

شما می‌توانید از طریق راه‌های مختلفی چون سایت نظام پزشکی و یا حتی نقشه گوگل خود به پزشکان حاذق منطقه خود دسترسی پیدا کنید و اطلاعاتی درباره آنها بیابید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی