ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک
تکنولوژی

ایلان ماسک پیروز دادگاه سهامداران تسلا در خرید 2.6 میلیارد دلاری SolarCity شد

سهامداران تسلا در دادخواست بزرگی، مدیرعامل شرکت یعنی «ایلان ماسک» را متهم کردند که آن‌ها را به خرید «سولارسیتی» (SolarCity) در سال 2016 مجبور کرده است. اکنون قاضی اهل ایالت «دلاوِر» به نفع ماسک رای ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۱:۳۰

سهامداران تسلا در دادخواست بزرگی، مدیرعامل شرکت یعنی «ایلان ماسک» را متهم کردند که آن‌ها را به خرید «سولارسیتی» (SolarCity) در سال 2016 مجبور کرده است. اکنون قاضی اهل ایالت «دلاوِر» به نفع ماسک رای داده است.

طبق بیانیه «رندی بارون» (وکیل سهامداران) در ماه ژانویه، شاکی ادعا دارد که قرارداد 2.6 میلیارد دلاری تسلا با شرکت «سولارسیتی» به نوعی توسط ایلان ماسک طراحی شده تا مشکلات مالی شرکت را برطرف کند و به همین دلیل بیش از 13 میلیارد دلار درخواست غرامت کرده‌اند.

ایلان ماسک

ماسک تمام ادعاهای مطرح شده توسط هیات مدیره تسلا را رد کرد و توضیح داد که برای انجام این معامله، هیچ اجباری وجود نداشته است. او همچنین توضیح داد که با وجود این خرید، کسب‌و‌کار باتری تسلا می‌‌تواند از قابلیت‌های فتوولتاییک خورشیدی SolarCity بهره ببرد. ماسک همچنین در دادگاه توضیح داد که این قرارداد بخشی از برنامه‌های مهم او در سال 2006 بوده است.

سهامداران در دادخواست خود همچنین اشاره کرده‌اند که ماسک از محصولی برای آن‌ها رونمایی کرده که هنوز به کارکرد موردانتظارش نرسیده است، تا آن‌ها را از مالکیت معنوی واقعی این شرکت و وجود محصولی در حال توسعه آگاع کند.

با این حال، دادگاه در تمام موارد به نفع ایلان ماسک رای داده و سهامداران همچنان می‌توانند درخواست تجدید نظر خود را ثبت کنند.

حضور ایلان ماسک در SolarCity

ایلان ماسک

تقریبا از زمان این قرارداد، ارتباط ماسک با شرکت ارائه دهنده خدمات انرژی سولارسیتی افزایش پیدا کرد. موسسان این شرکت عموزاده‌های ماسک، یعنی «لیندون» و «پیتر ریو» هستند که سال 2006 آن را تاسیس کردند و ماسک اکنون بزرگترین سهامدار و رئیس هیات مدیره شرکت محسوب می‌شود.

در نتیجه، رای دادگاه، کاملا نشان دهنده پیروزی ماسک در یک دادخواست بسیار بزرگ است. ایلان ماسک، اخیرا به دلیل خرید شبکه اجتماعی توییتر، به تیتر اصلی و مرکز توجه بسیاری از افراد و نشریات مختلف قرار گرفته و حالا به نظر می‌رسد، یکی از موانع خود را پشت سر گذاشته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی