ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایستگاه فضایی بین‌المللی
علمی

روسیه به دلیل تحریم‌های اقتصادی از ایستگاه فضایی بین المللی خارج می‌شود

«دیمیتری روگوزین»، رئیس آژانس فضایی روسیه یا همان «روسکوسموس» در تلویزیون دولتی اعلام کرد که این کشور از ایستگاه فضایی بین المللی خارج خواهد شد. او همچنین از تحریم‌های اقتصادی دولت‌های غربی علیه روسیه به ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۲:۳۰

«دیمیتری روگوزین»، رئیس آژانس فضایی روسیه یا همان «روسکوسموس» در تلویزیون دولتی اعلام کرد که این کشور از ایستگاه فضایی بین المللی خارج خواهد شد. او همچنین از تحریم‌های اقتصادی دولت‌های غربی علیه روسیه به دلیل حمله نظامی به اوکراین انتقاد کرد.

پایان کار روسیه در ایستگاه فضایی بین المللی

بر اساس گزارش دو خبرگزاری روسی ریانووستی و تاس (ТАСС)، روگوزین در مصاحبه‌ای با تلویزیون دولتی روسیه گفت:

«این تصمیم قبلا گرفته شده است و ما مجبور نیستیم تا در مورد آن به صورت علنی صحبت کنیم. فقط می‌توانم بگویم که طبق تعهداتمان، ما در مورد پایان کار خود در ایستگاه فضایی بین المللی، به شرکایمان اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.»

ایستگاه فضایی بین المللی

روگوزین همچنین ماه گذشته تهدید کرده بود که اگر ایالات متحده، اتحادیه اروپا و کانادا تحریم‌های خود علیه این کشور را پایان ندهند، به ماموریت خود در ایستگاه فضایی بین‌المللی پایان خواهند داد. از سوی دیگر، ناسا اعلام کرده بود که قصد ادامه همکاری با روسیه را دارد.

تا زمان آغاز جنگ روسیه و اوکراین، این کشور در ایستگاه فضایی تحقیقاتی با ایالات متحده و دیگر متحدانش همکاری مداومی داشت. با این حال، پس از آغاز جنگ در فوریه سال جاری و تاثیر آن روی روابط کشورها با یکدیگر، صنعت فضانوردی روسیه هم اکنون با محدودیت‌هایی روبرو شده است.

ناسا که قصد دارد تا سال 2030 به ماموریت خود در ایستگاه فضایی ادامه دهد، برای انتقال فضانوران بین ایستگاه فضایی و زمین از موشک‌های روسی سایوز استفاده می‌کند. با این حال، آژانس فضایی ایالات متحده اکنون بیشتر به شرکت‌های خصوصی متکی شده و جدیدترین پرواز فضانوردان ناسا با موشک‌های شرکت فضایی اسپیس‌ایکس متعلق به ایلان ماسک انجام شده است.

در این ماموریت، سه فضانورد آمریکایی و یک ایتالیایی به ایستگاه فضایی بین‌المللی رفته‌اند تا به همراه سه آمریکایی، سه روسی و یک فضانورد آلمانی، خدمه فعلی ISS را تشکیل دهند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی