ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ربات Uber Eats
نرم افزار و اپلیکیشن

اوبر تحویل آزمایشی غذا با ربات‌های چهارچرخ و ماشین‌های خودران را آغاز می‌کند

اوبر به جدیدترین شرکتی تبدیل می‌شود که می‌خواهد سفارش غذای مشتریان خود را با ربات به دست آن‌ها برساند. این شرکت از طریق دو برنامه آزمایشی جدید در لس آنجلس سفارشات نزدیک و سبک را ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۷:۰۰

اوبر به جدیدترین شرکتی تبدیل می‌شود که می‌خواهد سفارش غذای مشتریان خود را با ربات به دست آن‌ها برساند. این شرکت از طریق دو برنامه آزمایشی جدید در لس آنجلس سفارشات نزدیک و سبک را از طریق ربات‌های چهارچرخ و سفارشات دورتر و سنگین‌تر را از طریق اتومبیل‌های خودران به مشتریان تحویل خواهد داد.

اوبر که از مدت‌ها پیش مدعی بود کلید سودآوری در آینده وابسته به خودکار کردن فرآیندهاست، حالا دو برنامه آزمایشی جدید در لس آنجلس اجرا خواهد کرد تا سفارش غذاها را با ربات و اتومبیل‌های خودران را به دست مشتریان برساند. خریداران از دوشنبه همین هفته به گزینه‌ای در اپلیکیشن Uber Eats دسترسی پیدا می‌کنند که اجازه می‌دهد سفارش با ربات به دست آن‌ها برسد.

اپلیکیشن این شرکت به کاربر توضیح می‌دهد که چگونه سفارش را از داخل ربات بردارد. این ربات کوچک که «Serve» نام دارد، در بخش بالایی مجهز به یک درب است که در مقصد باز می‌شود تا مشتری غذای خود را بردارد. ربات اوبر همچنین به جای چشم از چراغ‌هایی استفاده می‌کند که ظاهر دستگاه را دوست‌داشتنی‌تر و انیمیشنی‌تر می‌کند.

اوبر با هیوندای و Motional همکاری می‌کند

ماشین خودکار اوبر Eats

اوبر برای سفارشات بزرگ‌تر و دورتر از سدان‌های شرکت هیوندای استفاده می‌کند که به فناوری خودران شرکت Motional مجهز شده‌اند. این شرکت قبلا nuTonomy نام داشت و در سال 2016 یک سرویس روبوتاکسی را در سنگاپور معرفی کرد. آن‌ها همچنین در سال 2018 سیستم خود را با شرکت Lyft در لاس وگاس آزمایش کردند.

سفارشاتی که با اتومبیل‌های خودران ارسال می‌شوند، در یک محفظه گرمایشی در صندلی عقب قرار می‌گیرند. البته یک راننده هم به‌صورت آزمایشی پشت فرمان می‌نشیند تا از ایمنی خودرو اطمینان یابد. از آن سو، ربات‌های Serve نیز از طریق یک اپراتور از راه دور تحت نظارت قرار خواهند داشت.

البته «نواه زیک»، مدیر واحد حمل و نقل خودکار و تحویل مرسولات اوبر می‌گوید ارسال سفارشات از طریق ربات‌ها در آینده نزدیک صرفا کسر بسیار بسیار کمی از مجموع سفارش‌های ما را تشکیل خواهند داد. با این حال، ربات‌ها می‌توانند در بلندمدت هزینه‌ها را کاهش دهند.

تحویل غذا به یکی از بخش‌های اصلی کسب و کار اوبر تبدیل شده و درآمد آن در فصل اول امسال 2.5 میلیارد دلار بوده است. این رقم تقریبا برابر با درآمد حاصل از سرویس تاکسی اینترنتی این شرکت محسوب می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی