ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

DEI 1
تکنولوژی

بعد از لونا و UST‌، قیمت استیبل کوین DEI هم سقوط کرد

لونا و UST با ریزش شدید قیمت خبرساز شدند و ظاهرا حالا نوبت به استیبل کوین «دئوس فایننس» (Deus Finance) به نام DEI رسیده است. داده‌های وب‌سایت کوین‌مارکت‌کپ نشان می‌دهند ارزش این رمزارز در عرض ...

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۰:۳۰

لونا و UST با ریزش شدید قیمت خبرساز شدند و ظاهرا حالا نوبت به استیبل کوین «دئوس فایننس» (Deus Finance) به نام DEI رسیده است. داده‌های وب‌سایت کوین‌مارکت‌کپ نشان می‌دهند ارزش این رمزارز در عرض چند ساعت سقوط کرده است.

با ریزش قیمت لونا و UST، بازار رمزارزها روزهای پرتنشی را گذراند و موضوع قابل اعتماد بودن استیبل کوین‌ها بار دیگر مطرح شد. حتی در برخی تحلیل‌ها به این موضوع اشاره شد که ریزش قیمت لونا و UST باعث ایجاد جو بی‌اعتمادی در بازارهای ارزهای دیجیتال شده و بر قیمت سایر رمزارزها و حتی بر ارزش بیت کوین نیز تاثیرگذار بوده است.

اکنون داده‌های آماری نشان می‌دهد که استیبل کوین دیگری یعنی DEI نیز در بازار ارزهای دیجیتال در عرض چند ساعت سقوط کرده و قیمت آن حتی در برخی ساعات به کمتر از ۵۲ سنت نیز سقوط کرده است.

 رمزارز DEI  مسیر UST‌ را دنبال می‌کند

ریزش قیمت استیبل کوینی مانند DEI غیرمنتظره بود. در زمان نگارش این مطلب قیمت این رمزارز به ۶۸ سنت رسیده و ارزش بازارآن حدود ۶۳ میلیون دلار است.

استیبل کوین‌های الگوریتمی دارای توانایی ذاتی برای حفظ تعادل قیمت خود با ارزهای فیات مانند دلار آمریکا هستند. الگوریتمی که معادله عرضه و تقاضا را بین خود استیبل کوین و کوین دیگری که پشتوانه آن است، نظارت می‌کند، شبیه به نوعی ستون فقرات عمل می‌کند.

بازیابی قیمت DEI

دئوس فایننس که از استیبل کوین DEI پشتیبانی می‌کند، زیرساخت مالی را فراهم می‌کند و روز گذشته اعلام کرد که تیم آنها روی راهکارهایی برای حفظ ثبات قیمت این رمزارز کار می‌کنند. آنها در توییتی اعلام کردند:

«تیم ما به صورت شبانه‌روزی روی بازیابی قیمت DEI کار می‌‌کند. اقدامات لازم و راهکارهایی برای ثبات بلندمدت قیمت آن در حال توسعه است.»

هفته گذشته بسیاری از سرمایه گذاران UST دارایی خود را از دست دادند و لونا نیز ۹۹ درصد ریزش کرد و این موج به DEI رسیده و باید منتظر ماند و دید آیا می‌تواند ارزش از دست رفته خود را بازیابی کند یا خیر.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • می کرنجو
    می کرنجو | ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

    دِی به سمت ماه

مطالب پیشنهادی