ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار خودرو

مدیرعامل مرسدس بنز : موافقت با تولید AMG One عاقلانه نبود

ماجرای تولید سوپراسپرت خارق العاده مرسدس AMG ONE در حال تبدیل شدن به یک تراژدی در تاریخ پر شکوه مرسدس بنز است و حالا مدیران مرسدس بنز ظاهرا آنچنان در تنگنا قرار گرفته اند که ...

سعید علیپور
نوشته شده توسط سعید علیپور | ۷ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۰:۰۰

ماجرای تولید سوپراسپرت خارق العاده مرسدس AMG ONE در حال تبدیل شدن به یک تراژدی در تاریخ پر شکوه مرسدس بنز است و حالا مدیران مرسدس بنز ظاهرا آنچنان در تنگنا قرار گرفته اند که از تصمیم اولیه خود به پشیمانی (با اصطلاح تصمیم گیری در حالت مستی) یاد می کنند.

در سال 2017 بود که مرسدس بنز از یک ابرخودروی مفهومی با نام پراجکت وان (Project One) پرده برداشت. این مفهومی سر و صدای بسیار زیادی بر پا کرد، چرا که پیشرانه 1000 اسب بخاری آن از خودروی فرمول یک به امانت گرفته شده است. به همین خاطر این کانسپت به اتومبیل فرمول یک خیابانی مشهور شد.

مرسدس بنز

در ابتدا قرار بود مرسدس بنز پراجکت وان در سال 2019 عرضه شود. اما با گذشت سه سال از آن تاریخ هنوز هیچ خبری از تحویل این ابرخودروی آلمانی به مشتریان نیست. این امر در عوامل متعددی ریشه دارد که سختگیرانه‌تر شدن قوانین زیست محیطی یکی از مهمترین آنهاست.

مرسدس بنز

الا کلنیوس (Ola Källenius) مدیرعامل مرسدس بنز در مصاحبه اخیر خود با نشریه اتوکار انگلستان به جزئیات جالبی در رابطه با این ابرخودروی پیشرفته پرداخته است. وی در پاسخ به این پرسش که بالاخره چه زمانی شاهد ورود پراجکت وان به خیابان خواهیم بود، به شوخی گفته مدیران مرسدس هنگام چراغ سبز به پروژه، همگی مست بوده‌اند! آقای کلنیوس در این رابطه گفته:

«تیم AMG و شاخه پیشرانه فرمول یک چهار سال قبل به ما مراجعه کردند و گفتند ما ایده‌ای فوق‌العاده داریم، بیایید موتور فرمول یک را روی خودرویی خیابانی بگذاریم. من باید به عقب برگردم و دقیقه به دقیقه آن جلسه را بررسی کنم، اما مطمئن هستم که موقع موافقت همگی مست بوده‌ایم!»

مرسدس بنز

مرسدس پراجکت وان که البته الان با نام AMG One شناخته می‌شود، به خاطر چالش‌های متعدد قطعا یک پروژه سخت و پردردسر برای خودروساز آلمانی است. اما با وجود این، مرسدس AMG خود را برای انتشار خبرهای جدید از آن در هفته‌های پیش رو آماده می‌کند. اینکه آیا این خبرها به عرضه نسخه نهایی یا مشخصات کامل ارتباط دارند یا خیر، فعلا مشخص نیست. در هر حال تایید شده که ابرخودروی AMG One امسال سرانجام تولید خواهد شد.

مرسدس بنز

آنطور که مدیر بازاریابی مرسدس بنز یعنی خانم بتینا فتزر اعلام کرده، این شرکت یک «مستند بسیار صادقانه» از روند توسعه AMG One تولید می‌کند. با تولید چنین مستندی، به احتمال زیاد مرسدس AMG کمی از فشار رسانه‌ها خواهد کاست. اما آیا با تماشای مستند، بر صبر مشتریان ثروتمند AMG One چند میلیون دلاری افزوده خواهد شد؟ ناگفته نماند از این ابرخودرو 275 دستگاه ساخته می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی