ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

افتتاح مرکز پیشرفته مانیتورینگ یکپارچه عملیات شبکه همراه اول

مرکز مانیتورینگ پیشرفته عملیات شبکه شهید سلیمانی، امروز با حضور اعضای هیأت مدیره، مدیرعامل و جمعی از مدیران ارشد همراه اول به صورت رسمی افتتاح شد. وجود مراکز مانیتورینگ هوشمند در اپراتورهای ارتباطی ضرورتی مهم ...

شیدا ملکی
نوشته شده توسط شیدا ملکی | ۴ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۸:۵۵

مرکز مانیتورینگ پیشرفته عملیات شبکه شهید سلیمانی، امروز با حضور اعضای هیأت مدیره، مدیرعامل و جمعی از مدیران ارشد همراه اول به صورت رسمی افتتاح شد.

وجود مراکز مانیتورینگ هوشمند در اپراتورهای ارتباطی ضرورتی مهم است که همراه اول نیز با افتتاح این مرکز اعلام کرده تمامی بخش‌های پایش حوزه عملیات شبکه به شکل یکپارچه در کنار هم قرار خواهند گرفت تا شناسایی مشکلات با چابکی و سرعت بیشتر انجام شود.

همراه اول در پی راه‌اندازی این مرکز مانیتورینگ اعلام کرد: «نگهداری بهینه، کیفیت شبکه و رضایت مشترکان موضوعی است که در نهایت با راه‌اندازی این مرکز محقق خواهد شد.»

انجام مانیتورینگ توسط خط اول عملیات شبکه

به گزارش دیجیاتو به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، «مرکز مانیتورینگ پیشرفته عملیات شبکه شهید سلیمانی» همراه اول روز سه شنبه 4 مرداد 1401، با حضور اعضای هیأت مدیره، مدیرعامل و جمعی از مدیران ارشد این اپراتور به صورت رسمی افتتاح شد.

براساس طرح ریزی انجام شده، خط اول عملیات شبکه که وظیفه مانیتورینگ را دارد، بطور کامل در این مرکز مستقر شد تا به صورت متمرکز و یکپارچه به رصد شبکه پرداخته و در جریان تمامی آلارم ها قرار بگیرد.

با توجه به اینکه وجود مراکز مانیتورینگ هوشمند در اپراتورهای ارتباطی از ضروریات انکارناپذیر است، با افتتاح این مرکز تمامی بخش‌های پایش حوزه عملیات شبکه به شکل یکپارچه در کنار هم قرار می گیرد که در شناسایی مشکلات با چابکی بیشتر عمل کرده و با نگهداری بهینه، کیفیت شبکه و رضایت مشترکان را در نهایت منجر خواهد شد.

مدیریت مرکزی و یکپارچه، نظارت بی وقفه بر عملکرد و کارایی المان ها و واحدهای شبکه و ارائه گزارشات آماری و اطلاعات تحلیلی بخشی از وظایف این مرکز است که در چهار ماه راه اندازی و به بروزترین داشبوردهای داده ای مجهز شده است.

همچنین در دل این مرکز مانیتورینگ یکپارچه، مرکز مجزای دیگری با داشبوردی زنده برای مواقع ضروری و حساس تعبیه شده تا در مواقع بحرانی بتواند پایداری شبکه را حفظ کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی