ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

آمار سفرهای داخلی کاربران علی بابا با حمل و نقل عمومی: پرواز محبوب‌ترین وسیله برای سفر

حدود 58 درصد کاربران علی‌بابا از ابتدای کرونا تاکنون سفر با هواپیما را به قطار و اتوبوس ترجیح داده‌اند.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۴:۱۴

شرکت سفرهای علی‌بابا در هشتمین سالگرد تأسیس خود، اطلاعاتی از چگونگی «سفر داخلی» کاربرانش ارائه کرده است. طبق آمار منتشر شده، حدود 58 درصد کاربران این شرکت از سال 1399 تاکنون اقدام به سفر با روش‌های مختلف کرده‌اند که دراین‌بین سفر با هواپیما بیشترین تعداد متقاضی را برای سفرهای داخلی به خود اختصاص داده است.

جدول سفر مشتریان علی‌بابا با وسایل حمل و نقل عمومی نشان می‌دهد که از ابتدای شیوع کرونا تا به امروز، مسافرت با هواپیما به قطار و اتوبوس ترجیح داده شده است.

سفر علی بابا

نکته جالب توجه این جدول، هم‌پوشانی خرید تعداد قابل توجهی از کاربران است؛ به طوری که برخی از آنها در مدت زمان اشاره‌شده با دو یا سه روش مختلف اقدام به سفر کرده‌اند. 

بخش بعدی آمار منتشرشده به کمپین اخیر علی‌بابا در فصل تابستان اشاره دارد. جایی که به پراکندگی سفرهای مردم در بازه سه ماهه تابستان بیان شده است. طبق این اطلاعات، طی 8 سال گذشته حدود نیمی از علاقه‌مندان به سفر از طریق علی‌بابا، ماه ابتدایی تابستان را برای سفرهای تابستانه خود در نظر گرفته‌اند؛ موضوعی که به نظر می‌رسد اصلی‌ترین عامل آن، آغاز تعطیلات مدارس و دانشگاه‌ها است.

از مجموع سفرهای تابستانی ثبت شده، سفر به جنوب نسبت به شمال کشور از مقبولیت بیشتری برخوردار بوده است. به این ترتیب 12 درصد مسافران، 29 مقصد در استان‌های خوزستان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، سیستان و بلوچستان و هرمزگان را برگزیده و تنها 8 درصد، 32 نقطه از استان‌های مازندران، گلستان و گیلان را انتخاب کرده‌اند.

سهم سفرهای تابستانی علی بابا

البته این آمار انعکاس‌دهنده سفر با وسایل حمل‌ونقل عمومی است و به طور طبیعی سفر با خودروی شخصی را شامل نمی‌شود؛ اما به هر حال انتخاب جنوب کشور در فصل گرم سال نکته قابل تاملی است.

«آرش خسرویان»، مدیر بازاریابی علی‌بابا درباره انتشار این آمار گفت: «یکی از تأثیرات همه‌گیری کرونا، بروز تغییرات در رفتار سفر مردم بود. به همین خاطر اخیرا به‌طور ویژه بر مطالعه رفتار کاربرانمان بر اساس داده‌های در دست، تمرکز کرده‌ایم که نمونه‌ای از آن به‌صورت عمومی به اشتراک گذاشته شده است. این توجه در واقع نقطه الهام ما برای برنامه‌ریزی خدمات کنونی سازمان و گسترش خدمات علی‌بابا در آینده است تا به نیازهای جامعه به بهترین شکل پاسخ دهیم.»

به گفته وی کمپین تابستان علی بابا که بخش‌هایی از آن را در قالب بیلبورد در سطح شهر رویت شده، به طور خاص به نمایش رفتارهای مختلف مصرف‌کننده در سفر مثل انتخاب بین سفر به شمال یا جنوب یا سفر با قطار یا هواپیما پرداخته است. همچنین تلاش شده تا این پیام به مخاطب مخابره شود که علی‌بابا همه مدل‌ها و سلایق سفر در کشور را پوشش می‌دهد و همسفر هر سفر مردم است.

گفتنی است پرواز خارجی، هتل داخلی و هتل خارجی از دیگر محصولات علی‌بابا هستند که در این به‌روزرسانی، به دلیل تمرکز بر نوع سفرهای داخلی جامعه قید نشده‌اند. علی‌بابا با حدود هزار نیرو و حدود 40 درصد بازار گردشگری کشور را در اختیار دارد و اخیرا در گزارش عملکرد سالانه خود، به جنبه‌های دیگر حوزه گردشگری کشور پرداخته بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی