ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کسب و کار

ارزش استارتاپ جدید بنیانگذار WeWork پیش از راه‌اندازی به 1 میلیارد دلار رسید

به گزارش نیویورک تایمز، شرکت مالی Andreessen Horowitz مبلغ 350 میلیون دلار روی این استارتاپ سرمایه‌گذاری کرده تا ارزش آن به 1 میلیارد دلار برسد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۴:۰۰

آدام نیومان (Adam Neumann)، بنیانگذار و مدیر عامل سابق استارتاپ فضای کار اشتراکی وی‌ورک (WeWork) در حال کار روی یک کسب‌وکار اجار‌ه مسکن جدید با نام Flow است و بودجه‌ای به‌اندازه حدود 350 میلیون دلار را از شرکت خدمات مالی اندریسن هوروویتز (Andreessen Horowitz) دریافت کرده. نکته قابل‌توجه اینکه این شرکت جدید هنوز به‌طور رسمی راه‌اندازی نشده است.

ارزش یک میلیارد دلاری استارتاپ جدید آدام نیومان

نیویورک تایمز در گزارشی توضیح می‌دهد این سرمایه‌گذاری، بزرگ‌ترین چک بانکی فردی آندرسن هوروویتز محسوب می‌شود که تاکنون برای یک شرکت نوشته است. با وجود آن، ارزش شرکت Flow که هنوز حتی راه‌اندازی نشده، به بیش از یک میلیارد دلار می‌رسد.

آدام نیومان

نیومان در حال حاضر حدود 3000 واحد آپارتمانی در ایالت‌های میامی، فورت لادردیل، آتلانتا و نشویل خریداری کرده است تا آپارتمان‌های خود با برند Flow را بسازند که قرار است تا سال 2023 شروع به کار کنند.

مارک اندریسن (Marc Andreessen)، یکی از بنیانگذاران Andreessen Horowitz در پست وبلاگ شرکت توضیح می‌دهد:

«ما فکر می‌کنیم این طبیعی است که آدام [نیومان] برای اولین سرمایه‌گذاری خود پس از WeWork، به موضوع اتصال افراد از تغییر فضاهای فیزیکی و ایجاد جوامعی که مردم بیشترین زمان خود را در آن‌ها می‌گذرانند، بازمی‌گردد: یعنی خانه‌هایشان.»

آدام نیومان

به‌نظر می‌رسد که Flow از نظر مالی با شرکت حوزه کریپتو Flowcarbon ارتباطی نخواهد داشت. این شرکت هم توسط آدام نیومان تاسیس شده و Andreessen Horowitz در ماه مه 70 میلیون دلار روی آن سرمایه‌گذاری کرد.

استارتاپ فضای کار اشتراکی وی‌ورک زمانی 50 میلیارد دلار ارزش داشت اما با یک IPO (عرضه عمومی اولیه) ناموفق و اخراج هزاران کارمند، از محبوبیت آن تا حد زیادی کاسته شد. همچنین نیومان سال 2019 با دریافت مبلغ 1.7 میلیارد دلار، از سمت مدیرعاملی این شرکت کنار رفت. امروز ارزش WeWork به حدود 4 میلیارد دلار می‌رسد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی