ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

وزیر علوم: آموزش در سال تحصیلی جدید کاملا حضوری است

در سال تحصیلی جدید بر اساس برنامه آموزشی برگزاری کلاس‌ها به صورت حضوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خواهد بود.

شیدا ملکی
نوشته شده توسط شیدا ملکی | ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۲:۱۱

وزارت علوم، دانشگاه‌ها و آموزش‌وپرورش با اعلام اینکه در سال تحصیلی جدید بر اساس برنامه آموزشی برگزاری کلاس‌ها به صورت حضوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خواهد بود، از تلاش برای استفاده از بسترهای تدریس مجازی خبر دادند. همچنین اعلام شده واکسن برای دانش آموزان اجباری نیست اما دانشجویان باید دز یادآور واکسن کرونا را دریافت کنند.

محمدعلی زلفی گل، وزیر علوم، با اعلام اینکه سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ به صورت کاملاً حضوری است، گفت:«انتظار می‌رود در دوران پساکرونا از بسترها، شیوه‌ها و تجربیات تدریس مجازی در دوران کرونا برای آموزش، مازاد بر ساعات کلاس‌های حضوری استفاده شود.»

به گفته وزیر علوم از این بسترها می‌توان در راستای پرسش و پاسخ، حل تمرین، برگزاری همایش های علمی و کارگاه‌های آموزشی و در ساعات فوق برنامه دانشجویان استفاده شود؛ بنابراین آموزش مجازی برای سال تحصیلی جدید وجود نخواهد داشت.

بازگشایی قطعی مراکز آموزشی

قاسم عموعابدینی، معاون آموزشی وزارت علوم هم در اجلاس سراسری روسای دانشگاه ها اعلام کرد: «در سال تحصیلی جدید تمام مقاطع تحصیلی حضوری است و هیچ دوره و برنامه‌ای برای مجازی بودن دانشگاه‌ها نداریم.»

هاشم داداش پور، رییس سازمان امور دانشجویان نیز بارها تاکید کرده است که فعالیت مراکز آموزش عالی از نیمه دوم شهریور به تدریج آغاز می‌شود و به صورت قطعی شاهد بازگشایی کامل تمام دانشگاه‌ها از اول مهرماه خواهیم بود.

از سویی دیگر، صادق ستاری‌فرد معاون تربیت‌بدنی و سلامت و سخنگوی وزارت آموزش و پرورش نیز چند روز قبل گفت: «در یکصد و بیستمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا صراحتا تصویب شد که آموزش مدارس و دانشگاه‌ها قطعا حضوری است و توصیه شد تهویه کلاس‌ها و خوابگاه‌های دانشجویی باید محل تأکید باشد و موضوع واکسیناسیون دانش‌آموزان بالای 12 سال نیز مورد تأکید واقع شد.»

این درحالی است که رعایت پروتکل های بهداشتی و تزریق دز یادآور واکسن کرونا همچنان مورد تاکید همه مسوولان دست اندرکار است. 

ستاد ملی مقابله با کرونا نیز در ابلاغیه ای به وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آموزش و پرورش و دانشگاه آزاد تاکید کرده است: با توجه به قطعی بودن آموزش حضوری در دانشگاه‌ها، قبل از آغاز سال تحصیلی جدید، تزریق نوبت یادآور واکسن برای دانشجویان پیگیری شود. همچنین وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها باید نسبت به آماده سازی تهویه مناسب در کلاس‌های درس و خوابگاه‌های دانشجویی اقدام کنند.

الزام دانشجویان به تزریق دز یادآور قبل از نیمه دوم شهریور

احمد وحیدی وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا هم در پاسخ به این سوال که آیا قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا دستورالعملی برای آغاز سال تحصیلی جدید ابلاغ کرده است، گفت: «نیازی به دستورالعمل جدید نیست، دانشگاه ها و مدارس باید در موعد مقرر (مهرماه) بازگشایی شوند. همچنین اگر تدابیری هم لازم است باید توسط مراکز آموزش عالی و مدارس از جمله تزریق دز یادآور و پیش بینی تهویه مناسب اتخاذ شود.»

ابراهیم نعیمی مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان هم در این زمینه گفت: دانشجویان تا قبل از نیمه دوم شهریورماه که دانشگاه ها بازگشایی می شوند، باید برای تزریق نوبت یادآور واکسن کرونا اقدام کنند. وزارت علوم از ستاد ملی مقابله با کرونا تبعیت کرده و هرگونه مصوبه‌ای داشته باشد آن را اجرا می کند؛ بنابراین تلاش می کنیم تا دانشجویان قبل از شروع سال تحصیلی دز یادآور را تزریق کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی