ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

جنگنده B-21
علمی

آمریکا پیشرفته‌ترین بمب‌افکن پنهانکار دنیا را آذر ماه معرفی می‌کند

شرکت نورتروپ گرومن در اطلاعیه‌ای اعلام کرده که بالاخره از بمب‌افکن پنهانکار B-21 تا پایان سال جاری میلادی پرده‌برداری می‌شود.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ | ۲۳:۳۰

معاون واحد خرید، فناوری و لجستیک نیروی هوایی آمریکا اعلام کرده که پیشرفته‌ترین بمب‌افکن پنهانکار دنیا یعنی B-21 تا قبل از پایان سال 2022 معرفی می‌شود. حالا شرکت نورتروپ گرومن هم این خبر را تایید کرده و می‌گوید برای رونمایی از این محصول مراسمی با حضور افراد خاص برگزار خواهد کرد.

این مقام نیروی هوایی که «اندرو هانتر» نام دارد، در کنفرانس هوا، فضا و سایبری 2022 از برنامه رونمایی از B-21 خبر داد. با این حال، جزئیات بیشتری درباره شیوه برگزاری این مراسم رونمایی اعلام نشد. حالا نورتروپ گرومن می‌گوید این رویداد به‌طور اختصاصی بمب‌افکن آن‌ها را به نمایش می‌گذارد، اما مشخص نیست که تصاویر آن برای عموم مردم هم منتشر خواهد شد یا خیر.

«داگ یانگ»، مدیرکل سیستم‌های هوانوردی نورتروپ گرومن در بیانیه‌ای می‌گوید: «B-21 پیشرفته‌ترین هواپیمای نظامی تاریخ و محصولی مبتنی بر نوآوری‌های پیشگامانه و دستاوردهای فنی است.» معاون شرکتی و مدیر بخش سیستم‌های هوانوردی این شرکت، «تام جونز» هم می‌گوید: «نورتروپ گرومن ضمن تحویل B-21 Raider، به‌عنوان یک هواپیمای نسل ششم با بهبودهایی در زمینه انجام عملیات در محیط‌های پررقابت، مفتخر به همکاری با نیروی هوایی آمریکاست.»

بمب‌افکن B-21

این شرکت در اطلاعیه خود تایید کرده که مجموع تعداد جنگنده‌های B-21 در مراحل مختلف تولید همچنان شش فروند است. این محصول به‌عنوان یک بمب‌افکن با قابلیت حمل سلاح‌های هسته‌ای از زمان عقد قرارداد ساخت در سال 2015 تحت تدابیر شدید امنیتی نگه داشته شده و اطلاعات زیادی از آن دسترس نیست.

بمب‌افکن پنهانکار B-21 قرار است سال آینده اولین پرواز واقعی خود را انجام دهد. این برنامه ابتدا قرار بود امسال انجام شود، اما فعلا کمی به تعویق افتاده است. در بیانیه نورتروپ گرومن آمده: «زمان‌بندی واقعی پرواز اول مبتنی بر نتیجه‌ آزمایش‌های زمینی تعیین خواهد شد.»

اگرچه فعلا تاریخ دقیقی برای زمان رونمایی از B-21 اعلام نشده، اما از اوایل ماه دسامبر (آذر ماه) برای برگزاری این رویداد سخن به میان آمده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی