ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپل واچ اولترا
تکنولوژی

کالبدشکافی اپل واچ اولترا مشکلات مربوط به تعمیر و دوام آن را نشان می‌دهد [تماشا کنید]

کالبدشکافی دستگاه نشان می‌دهد که دسترسی به قطعات داخلی آن مانند باتری برای کاربران معمولی بسیار دشوار است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۵ مهر ۱۴۰۱ | ۱۰:۳۰

مهندسان تعمیرات iFixit، ویدیویی را منتشر کرده‌اند که در آن شاهد کالبدشکافی قدم به قدم اپل واچ اولترا هستیم. در این ویدیو به جای مرور قابلیت‌های ساعت هوشمند جدید اپل، فناوری و مهندسی مورد استفاده در آن به‌طور دقیق بررسی می‌شوند.

ویدیو کالبدشکافی iFixit برخی آسیب‌پذیری‌های اپل واچ اولترا از نظر قابلیت تعمیر و دوام آن را آشکار می‌کند. به عنوان مثال، لبه برآمده دستگاه که برای محافظت از نمایشگر در نظر گرفته شده است، فقط در برابر ضربه‌های جانبی تاثیرگذار است. همانطور که در ویدیو اشاره شد، هر نوع برخورد مستقیم با نمایشگر این ساعت، خطر آسیب رساندن به آن را به همراه دارد.

کالبدشکافی اپل واچ اولترا

نکته دیگر اینکه برای دسترسی به باتری اپل واچ اولترا باید به جای پنل پشتی، نمایشگر آن را جدا کرد. با توجه به اینکه در هنگام تعویض و جابجایی نمایشگر دستگاه ممکن است صفحه OLED آن آسیب ببیند، این موضوع کمی برای ساعت 800 دلاری اپل ناامید کننده است.

علاوه بر این، هنگام برداشتن صفحه پشتی سرامیکی این دستگاه، واشر چرمی آن که قطعات داخلی دستگاه را خشک نگه می‌دارد، اساسا از بین می‌رود. تعویض واشر نیز کار چندان ساده‌ای به نظر نمی‌رسد و برای دوام دستگاه در عمق 100 متری آب، نصب دقیق این قطعه یک امر ضروری است.

با توجه به این ویدیو و نکات ارائه شده در آن، می‌توان گفت که درست مانند محصولات قبلی غول فناوری کوپرتینو، تعمیر اپل واچ اولترا نیز احتمالا فقط برای متخصصان تعمیرات این شرکت آسان خواهد بود.

اخیرا در ویدیو دیگری که توسط کانال یوتیوب «TechRax» انجام شده بود، مقاومت اپل‌ واچ اولترا در برابر ضربه‌های چکش مورد آزمایش قرار گرفته بود. اپل در هنگام معرفی این دستگاه، از آن به عنوان قدرتمندترین ساعت هوشمند خود یاد کرده بود که برای ورزشکاران و کسانی ساخته شده که به دنبال ماجراجویی هستند و محصولی می‌خواهند که در برابر سختی‌ها مقاوم باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی