ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

عضو کمیسیون طرح صیانت با اعلام از سرگیری جلسات آن: به دنبال ارتقای پیام‌رسان‌های داخلی هستیم

نوش‌آبادی فیلتر رسانه‌های معاند در فضای مجازی را یک خواسته ملی دانست.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۱۴ آبان ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۳

عضو کمیسیون طرح صیانت با بیان اینکه هدف این کمیسیون رشد و ارتقای پیام رسان های داخلی است اظهار داشت از این هفته جلسات تکمیلی این طرح ادامه پیدا خواهد کرد. نوش آبادی همچنین فیلتر رسانه‌های معاند در فضای مجازی را یک خواسته ملی دانست.

بیش از یک ماه از فیلتر اینستاگرام و واتس‌اپ می‌گذرد و با وجود آسیب‌های بسیار به کسب‌وکارها، همچنان نمایندگان مردم بر ادامه محدودیت‌های فضای مجازی و مهاجرت به پلتفرم‌های بومی تاکید دارند.

«حسین نوش‌آبادی»، نماینده مردم شهرستان‌های ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی در نشست با تعدادی از جوانان شهرستان ورامین، اظهار داشت دشمنان خدمات مسئولین و کارهای مهمی را که انجام گرفته است با سیاه نمایی در فضای مجازی و حقیقی وارونه جلوه می‌دهند.

او با بیان اینکه هدف کمیسیون بررسی طرح صیانت، رشد و ارتقای پیام‌رسان‌های داخلی است، اعلام کرد از این هفته جلسات تکمیلی کمیسیون مشترک ادامه پیدا خواهد کرد.

نوش‌آبادی در بخش دیگر سخنان خود، فیلتر رسانه‌های معاند در فضای مجازی را یک خواسته ملی دانست و گفت:

«ما از فیلتر کردن شبکه‌های اجتماعی استقبال نمی‌کنیم اما امروز به اجبار با توجه به بهره‌برداری دشمن از این فضا آن را محدود کرده‌ایم. این پیام رسان‌ها باید طبق ضوابط و قوانین کشور ما فعالیت کنند. دشمنی‌های انجام گرفته در این فضا و پیام رسان‌ها برای براندازی است و این آشوب‌هایی که در کف خیابان می‌بینیم متاسفانه به عنوان سوژه براندازان مطرح شده است.»

گفتنی است میرسلیم، نماینده مجلس نیز ابتدای آبان‌ماه از ادامه یافتن جلسات کمیسیون طرح صیانت خبر داده بود. به گفته وی در حال حاضر کمیسیون مشترک بررسی طرح تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی در حال تکمیل و بررسی نهایی این طرح است و تقریباً این طرح آماده شده است.

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که از سال گذشته طرح صیانت در مجلس تقریبا مسکوت مانده و رئیس مجلس خواستار ارائه طرحی از سوی شورای عالی فضای مجازی شده بود. نمایندگان نیز در رای‌گیری غیرعلنی خواستار اتمام بررسی این طرح در کمیسیون ویژه شده بودند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • sia1211
  sia1211 | ۱۴ آبان ۱۴۰۱

  حتی بهنرین پیامرسان دنیا و طراحی کنید من به دلیل اجبار به استاده از پیام رسان های داخی ، آنها را استفاده نمی کنم و نخواهم کرد.

 • realtime
  realtime | ۱۴ آبان ۱۴۰۱

  از کی دارین صیانت میکنید؟ خودتون؟

 • diman
  diman | ۱۴ آبان ۱۴۰۱

  «فیلتر رسانه‌های معاند را خواست ملی دانست » فقط میگم لعنت بر آدم دروغگو.همین.دیگه چیزی مونده فیلتر نکرده باشید ؟
  سایتی که نرم افزار توش هست و نه سیاسی هستش نه چیزی رو فیلتر کردید بعد میگید فیلترینگ نداریم! از شما راستگو تر تو هستی نیست.

مطالب پیشنهادی