ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

تفکیک اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی قطعی شد

با رأی هیئت عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی کشور، اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی به دو رسته توزیعی و خدماتی تفکیک می‌شود.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۱۵ آبان ۱۴۰۱ | ۱۷:۵۰

هیئت عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی کشور در آخرین جلسه خود رأی به تفکیک اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی داد و خواهان برگزاری انتخابات آن‌ها در اسرع وقت شد.

اردیبهشت‌ماه امسال و درست یک هفته مانده به برگزاری انتخابات اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی، وزارت صمت از موافقت خود با تفکیک این اتحادیه به دو رسته «توزیعی» و «خدماتی» خبر داد. موضوعی که البته با مخالفت‌های بسیاری از سوی دبیر اتحادیه، اتاق اصناف ایران، انجمن تجارت الکترونیک و... روبه‌رو شد.

با این وجود پس از گذشت 6 ماه، هیئت عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی کشور در آخرین جلسه خود به تفکیک اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی رأی مثبت داد.

به گزارش دیجیاتو و به نقل از پیوست، در صورت‌جلسه مصوبات یکصدوبیست‌وهفتمین جلسه هیئت عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی آمده است که:

«با توجه به موافقت وزیر صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف ایران، مستند به بند (الف) ماده 49 قانون نظام صنفی، تفکیک اتحادیه کشوری کسب‌وکار مجازی به دو اتحادیه کشوری صنف کسب‌وکارهای مجوزی توزیعی و خدماتی مصوب می‌شود. لازم است ضمن تعیین تعدادی از اعضای واجد شرایط صنف مزبور جهت مدیریت اتحادیه تا زمان برگزاری انتخابات، در اسرع وقت انتخابات هر یک از این اتحادیه‌ها برگزار شود.»

گفتنی است صورت‌جلسه این مصوبه که تصویر آن در فضای مجازی منتشر شده، از 17 عضو کمیسیون هیئت عالی نظارت به امضای فقط 8 عضو رسیده است. اما نکته قابل تأمل دیگر، موافقت اتاق اصناف ایران با تفکیک اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی است.

این اتاق تا پیش از برگزاری انتخابات جدید خود و برگزیدن «نوده فراهانی» به ریاست اتاق، مخالف تفکیک اتحادیه مذکور بود. اتاق اصناف ایران، اردیبهشت‌ماه با ارسال نامه‌ای به وزیر صمت، تفکیک اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی را مغایر با قانون نظام صنفی و بهبود محیط کسب‌وکار دانسته و ضمن بیان مخالفت رسمی خود با تفکیک اتحادیه، جهت برگزاری نشست کارشناسی در‌این‌باره، با حضور وزیر صمت اعلام آمادگی کرده بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Rezahan
    Rezahan | ۱۶ آبان ۱۴۰۱

    دولت های ما همیشه با چیزی موافقت میکنن که به نفع خودشون و به ضرر مردم باشه

مطالب پیشنهادی