ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تحویل خودرو به جانبازان
خودرو

فروش 10 هزار دستگاه خودرو داخلی به قیمت کارخانه برای جانبازان تصویب شد

وزارت صمت براساس تکلیف قانونی بودجه سال جاری موظف است ۱۰ هزار خودرو را به جانبازان تحویل دهد.

زهرا ملکی
نوشته شده توسط زهرا ملکی | ۲۰ آبان ۱۴۰۱ | ۱۰:۰۰

براساس گفته‌های سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت این وزاتخانه براساس تکلیف قانونی بودجه سال جاری مؤظف است ۱۰ هزار خودرو داخلی را به جانبازان تحویل دهد. این فرایند با کمک بنیاد شهید و ایثارگران و با معرفی جانبازان از سوی آن‌ها اجرایی خواهد شد.

امید قالیباف در این خصوص گفت: «به این منظور خودرو‌های تارا اتوماتیک، دناپلاس توربو اتوماتیک، کوئیک اتوماتیک، پژو ۲۰۷ اتوماتیک و شاهین دنده‌ای به بنیاد شهید معرفی شده است و هر زمان فهرست اسامی واجدان شرایط طبق ضوابط مندرج در بند (ی) تبصره ۷ قانون بودجه ۱۴۰۱ از سوی این بنیاد به وزارت صمت اعلام شود و تسهیلات بانکی نیز تخصیص یابد، خودرو به متقاضیان داده خواهد شد.»

سخنگوی وزارت صمت در ادامه توضیح داد: «انتخاب مدل خودرو‌های یاد‌شده با توجه به استفاده راحت‌تر جانبازان انجام شده است. به محض دریافت فهرست ۱۰ هزار نفری از جانبازان از سوی بنیاد شهید، وزارت صنعت، معدن و تجارت به تکلیف قانونی خود عمل خواهد کرد و به آنها خودرو تحویل خواهد داد.»

پیش از این نیز شاهد بودیم که وزارت صمت براساس ردیف‌ بودجه‌هایی مختلفی در طی سال‌های متفاوت مکلف شود به جهت تسهیل در امر تردد جانبازان تسهیلات ویژه‌ای را در اختیار آنها قرار دهد. این تسهیلات شامل اعطای وام خودرو با کارمزد کم (درصدی از مبلغ خودرو) یا تعویض خودرو جانبازان (عموماً بعد از گذشت ۱۰ سال) بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی