ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کسب و کار

اقدام صرافی رمز‌ارز FTX برای ثبت ورشکستگی در آمریکا؛ بنکمن فرید استعفا کرد

درخواست ورشکستگی FTX شامل تمام زیرمجموعه‌های گروه FTX مانند صرافی FTX، «آلامدا ریسرچ» و نزدیک به 130 کمپانی دیگر می‌شود.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۲۱ آبان ۱۴۰۱ | ۰۹:۰۶

در روزهای اخیر FTX در صدر اخبار بود و حالا این صرافی رمز‌ارز، درخواست ورشکستگی فصل 11 ایالات متحده را ثبت کرده است. هم‌زمان با این اقدام، «سم بنکمن-فرید» هم از سمت مدیرعاملی این صرافی کناره‌گیری کرد.

درخواست ورشکستگی FTX شامل تمام زیرمجموعه‌های گروه FTX مانند صرافی FTX، «آلامدا ریسرچ» و نزدیک به 130 کمپانی دیگر می‌شود. البته برخی از کمپانی‌ها مانند FTX استرالیا و FTX Express Pay در این درخواست به چشم نمی‌خورند.

FTX ورشکسته می‌شود؟

ثبت درخواست برای ورشکستگی فصل 11 ایالات متحده آمریکا به معنای پایان کار یک شرکت نیست و امکان ادامه تجارت وجود دارد. در حقیقت FTX می‌تواند به فعالیت‌هایش ادامه دهد و به‌دنبال راه‌حلی برای پرداخت بدهی‌هایش باشد. البته در حالت کلی، بازگشت از این مرحله و نجات از ورشکستگی کاری بسیار دشوار خواهد بود.

سم بنکمن فرید
سم بنکمن فرید

در کنار ثبت درخواست ورشکستگی، مدیر‌عامل این صرافی، سم بنکمن-فرید هم استعفا کرده و «جان جی. ری» جایگزین او شده است. به گفته جی. ری، ثبت درخواست ورشکستگی فصل 11 آمریکا به این صرافی اجازه می‌دهد وضعیت را مورد بررسی قرار داده و فرایندی را برای بهبود وضعیت توسعه دهد:

«گروه FTX دارایی‌های ارزشمندی دارد که تنها در یک فرایند سازمان‌یافته و مشترک قابل مدیریت است. می‌خواهم به تمام کارمندان، مشتریان، طلبکاران، افراد طرف قرارداد، سهام‌داران، سرمایه‌گذاران، مقامات دولتی و سایر ذی‌نفعان اطمینان دهم که ما این کار را با دقت و شفافیت انجام خواهیم داد.»

مدیرعامل جدید از سهام‌داران خواست صبور باشند و به این موضوع نیز اشاره کرد که وقایع با سرعت بالایی در حال رخ‌دادن هستند و تیم جدید اخیراً درگیر مسائلی شده است.

چند روز پیش خبری مبنی بر خرید FTX توسط بایننس منتشر شد، اما این بزرگ‌ترین صرافی رمز‌ارز دنیا از نظر حجم معاملات، به علت سوءاستفاده احتمالی از دارایی مشتریان FTX، از این معامله صرف‌نظر کرد. همین موضوع بازار رمز‌ارز را وارد شوک جدیدی کرد و باعث شد قیمت ارزهای دیجیتال کاهش چشمگیری پیدا کند. حالا هم FTX شاید ورشکسته شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی