ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک
استراتژی رشد

بلومبرگ: ایلان ماسک به تعدیل نیرو در توییتر ادامه می‌دهد

ایلان ماسک قصد دارد تا از روز دوشنبه، کارمندان بیشتری را اخراج کند و این موضوع را به رهبران تیم‌های توییتر اعلام کرده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۹ آبان ۱۴۰۱ | ۱۷:۳۰

در حالی که ایلان ماسک، مالک جدید توییتر تاکنون بسیاری از کارمندان این شبکه اجتماعی را اخراج کرده و شماری از نیروها هم استعفا کرده‌اند، همچنان گفته می‌شود که افراد بیشتری اخراج خواهند شد و ظاهراً ماسک این‌بار تیم‌های فروش و مشارکت را هدف خود قرار می‌دهد.

بلومبرگ به نقل از چندین منبع ناشناس خود گزارش داده که ایلان ماسک ممکن است روز دوشنبه کارمندان بیشتری را از توییتر اخراج کند. در ادامه این گزارش آمده که مرحله جدید تعدیل نیرو روی تیم‌های فروش و مشارکت شرکت متمرکز خواهد شد که در مقایسه با تیم‌های فنی، کمتر تحت تأثیر استعفاهای اخیر قرار گرفته‌اند.

روشن شدن دلیل اخراج رابین ویلر توسط ایلان ماسک

تعدیل نیرو توییتر

به گفته بلومبرگ، ماسک از رهبران تیم‌های فروش و مشارکت توییتر خواسته تا با اخراج بیشتر کارمندان خود موافقت کنند. براساس این گزارش، «رابین ویلر» که تیم بازاریابی و فروش را اداره می‌کرد و «مگی سانیویک»، رئیس تیم مشارکت توییتر به دلیل مقاومت در برابر این موضوع اخراج شده‌اند.

ویلر ابتدا در 19 آبان استعفا کرد، اما ماسک او را متقاعد کرد که در توییتر بماند. با این حال، یک هفته بعد او را اخراج کرد! سانیویک نیز در ماه ژوئن از NBCUniversal به توییتر پیوسته بود.

تعداد کارمندان توییتر در ماه گذشته کاهش بسیار زیادی پیدا کرد. ابتدا در 4 نوامبر، یک هفته پس از تصاحب توییتر توسط ایلان ماسک، او نیمی از کارکنان این شرکت را اخراج کرد. روز پنجشنبه نیز نیمی از حدود 4000 کارمند باقی‌مانده، به جای پایبندی به فرهنگ «سخت‌کوشی» ماسک برای توییتر که شامل کار کردن «در ساعت‌های طولانی با شدت بالا» می‌شود، تصمیم گرفتند راه خودشان را جدا کنند و درخواست استعفا خود را ارائه کردند.

به دنبال این موضوع، افراد بسیار زیادی از تیم فنی توییتر استعفا کردند و این امر باعث شد تا توییتر به دنبال مهندسان جدیدی باشد. در ایمیل‌هایی که به تازگی اطلاعات آن‌ها فاش شد، ماسک درخواست کرده تا با «هر کسی که واقعاً نرم‌افزار می‌نویسد» قرار ملاقات تنظیم شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی