ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

قطع تلفن مرکز ملی رقابت حاشیه‌ساز شد؛ مخابرات: بدهی داشتند

گرچه شورای رقابت مدعی است قطع تلفنشان، اقدام تلافی‌جویانه مخابرات بوده اما این سازمان علت قطعی را، بدهی آن مرکز عنوان کرده است.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۳۰ آبان ۱۴۰۱ | ۱۵:۲۷

صبح امروز شورای رقابت اعلام کرد تلفن‌های این مرکز قطع شده است. آن‌ها انگشت اتهام را به سوی مخابرات نشانه رفت و آن را اقدامی تلافی جویانه قلمداد کردند. اما مخابرات اعلام کرده قطعی اخیر امری قانونی و به علت بدهی‌های شورای رقابت بوده است.

شورای رقابت 17 آبان ماه رای به محکومیت شرکت مخابرات به ارتکاب رویه ضد رقابتی در افزایش تعرفه تلفن ثابت داده بود. افزایش قیمت به این ترتیب بود که مشترک‌های تهرانی باید ماهانه 20 هزار تومان پرداخت می‌کردند. این مبلغ برای مراکز استان و سایر شهرها به ترتیب 15 و 10 هزار تومان تعیین شده است.

این موضوع سبب شد تا مرکز ملی رقابت با انتشار اطلاعیه‌ای، قطعی اخیر تلفن این سازمان را تلافی مخابرات عنوان کند: «شرکت مخابرات ایران در یک اقدام تأمل برانگیز و به دلیل اصرار شورای رقابت بر استیفای حق مردم در مقابله با افزایش غیرقانونی تعرفه تلفن ثابت، اقدام به قطع تمامی خطوط ارتباطی شورا و مرکز ملی رقابت کرد.»

اما مخابرات ادعای مطرح شده را تکذیب و اعلام کرد به دلیل بدهی‌های شورای رقابت، تلفن آن‌ها قطع شده است. «محمدرضا بیدخام»، مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت مخابرات ایران در گفت‌وگو با تسنیم گفت موضوع مطرح‌شده هیچ‌گونه ارتباطی با رأی شورای رقابت درخصوص شرکت مخابرات ایران ندارد:

«براساس مصوبه 207 ابلاغی توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، شرکت مخابرات ایران مکلف است چنانچه حدنصاب کارکرد هزینه تلفن ثابت مشتریان از سقف تعیین‌شده بالاتر رود به‌صورت سیستماتیک و خودکار، خطوط بدهکار ابتدا به‌صورت یک‌طرفه و سپس به‌صورت دوطرفه قطع کند. همچنین اگر سازمان، نهاد و ارگانی نیاز به سقف بالاتر داشته باشد با اعلام درخواست این سقف بدهی افزایش پیدا می‌کند.»

توضیحات بیدخام درباره قطع تلفن شورای رقابت

به گفته وی تعدادی از خطوط شورای رقابت با توجه به قوانین، به‌علت بدهی به‌صورت سیستماتیک قطع شده است: «این موضوع مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به نیاز آن شورا، سقف کارکرد شماره‌ها افزایش پیدا کرد. در زمان حاضر شماره‌های مورد نظر وصل است.»

مدیرکل ارتباطات شرکت مخابرات از رسانه‌ای کردن این ماجرا از سوی شورای رقابت گلایه کرده و گفت: «سازمان‌ها و مؤسسات دولتی به‌جای استفاده ابزاری و غیرحرفه‌ای از رسانه‌ها نسبت به پرداخت بدهی تلفن‌های خود اقدام کنند. همچنین در صورت نیاز، مسائل مطروحه را از کانال‌های مخابراتی دنبال کنند.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
 • MatinGlitcher
  MatinGlitcher | ۲ آذر ۱۴۰۱

  حالا نمی‌شد مرکز ملی رقابت حواسش به بدهیش باشه یا مخابرات یه هشداری بهشون می‌داد تا این دعوا پیش نیاد؟

 • Rezahan
  Rezahan | ۱ آذر ۱۴۰۱

  اینا به خودشون رحم نمیکنن بعد میگیم چرا با مردم اینجوری میکنن.
  نتیجه انحصار و یکه تازی دیکتاتوری بهتر از این هم نمیشه

مطالب پیشنهادی