ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

توییتر
تکنولوژی

ایلان ماسک: تیک تأیید توییتر با ترکیب رنگ‌های جدید هفته آینده فعال می‌شود

طبق توضیحات ماسک، تیک حساب شرکت‌ها به رنگ طلایی، حساب‌های دولتی به رنگ خاکستری و افراد عادی همان آبی خواهد بود.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۴ آذر ۱۴۰۱ | ۱۸:۰۰

ایلان ماسک اعلام کرد که برنامه دریافت تیک آبی توییتر می‌تواند از روز جمعه، دوم دسامبر (11 آذر) با رویه کاملاً جدیدی برای تأیید هویت افراد به‌منظور حل مشکلات جعل هویت، دوباره در دسترس قرار گیرد.

تیک تأیید توییتر در رنگ‌های جدید

ایلان ماسک

مدیر عامل توییتر در توییت جدید خود، فرایند احراز هویت جدید را «دردناک، اما ضروری» توصیف کرد. نکته قابل توجه دیگر اینکه علامت‌های تأییدیه حساب‌ها در رنگ‌های بیشتری نیز در دسترس قرار خواهند گرفت و تیک حساب شرکت‌ها به رنگ طلایی، حساب‌های دولتی به رنگ خاکستری و حساب‌های شخصی به رنگ آبی اصلی نمایش داده خواهند شد.

ماسک در ادامه توییت خود نوشت:

«تمام حساب‌های تأیید شده دارای تیک آبی مشابهی خواهند بود، زیرا مرز چیزی که «قابل توجه» به حساب می‌آید در غیر این صورت بسیار سلیقه‌ای است. افراد می‌توانند لوگو ثانویه کوچکی داشته باشند که نشان می‌دهد به یک سازمان تعلق دارند، در صورتی که توسط آن سازمان تأیید شود.»

شرکت توییتر

ایلان ماسک پس از خرید این شرکت، هزینه اشتراک سرویس تو‌ییتر بلو را که شامل تیک آبی می‌شود، ماهانه 8 دلار اعلام کرد که البته اصلاً ایده درخشانی نبود؛ زیرا پس از اینکه ماسک هشدارهای کارمندان بخش ایمنی و اعتماد توییتر را نادیده گرفت، کاربران مشترک تو‌ییتر بلو این پلتفرم افزایش پیدا کرد و این امر منجر به ایجاد برخی حساب‌های «تأیید‌شده» شد که نام شخصیت‌ها و برندهای برجسته را جعل می‌کردند و همچنین باعث شد تا علاقه تبلیغ‌کنندگان نسبت به این شبکه اجتماعی کاهش پیدا کند.

با وجود این مشکل‌ها، ماسک گفته است که این شرکت تا زمانی که «مطمئن نباشد که جعل هویت‌های قابل توجهی اتفاق نیفتد»، توییتر بلو را دوباره راه‌اندازی نمی‌کند.

ماسک قبلاً هم گفته بود که توییتر «احتمالاً از رنگ‌های متفاوتی برای سازمان‌ها نسبت به افراد استفاده خواهد کرد»، هرچند اکنون جزئیات این برنامه را برای اولین‌بار اعلام کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی