ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اینتل
تکنولوژی

تظاهر به بارداری برای قاچاق CPU؛ زن چینی 200 پردازنده را زیر شکم مصنوعی پنهان کرد [تماشا کنید]

این زن علاوه بر بیش از 200 پردازنده نسل دوازدهم Alder Lake اینتل، سعی داشت تا چند گوشی آیفون را نیز قاچاق کند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۲ آذر ۱۴۰۱ | ۲۰:۰۰

هر چند وقت یک‌بار با روش‌های عجیب‌وغریبی برای قاچاق قطعات الکترونیکی روبه‌رو می‌شویم و حالا مأموران در چین، با یکی از عجیب‌ترین آن‌ها مواجه شده‌اند: تظاهر به بارداری برای قاچاق 200 پردازنده نسل دوازدهم اینتل!

طبق گزارش‌های منتشر‌شده، به گفته مقامات گمرک چین، این زن به نام ژائو، ساکن شهر جوهای در گوانگ‌دونگ چین است. او اخیراً به ماکائو آمد و سعی داشت تا از طریق بندر Gongbei در جوهای به سرزمین اصلی چین برگردد. با این حال، در حین حضورش در بندر، گمرک چین متوجه موضوع مشکوکی در مورد زن شد و از او خواستند تا بازرسی شود.

قاچاق پردازنده‌های اینتل با کمک شکم مصنوعی

این زن مدعی شده بود که 5 تا 6 ماه باردار است، اما مأموران گمرک پس از بررسی دقیق متوجه شدند که یک شکم مصنوعی تقلبی به زن چسبیده شده است. آن‌ها پس از برداشتن شکم تقلبی، در مجموع 202 پردازنده اینتل و 9 گوشی موبایل را در داخل این عضو مصنوعی بدن پیدا کردند. تمام این محصولات توسط نوار چسب محکم شده بودند و زن قصد داشت تا با این کار از پرداخت مالیات فرار کند.

در گزارش‌ها تأیید شده که تمام پردازنده‌های اینتل پس گرفته شده از این زن، پردازنده‌های نسل دوازدهم اینتل Alder Lake هستند و همچنین به نظر می‌رسد که گوشی‌های موبایل، جدیدترین مدل‌های آیفون اپل باشند.

این اولین‌باری نیست که چنین موردی در گمرک چین کشف می‌شود؛ زیرا در اوایل سال جاری میلادی نیز فردی دستگیر شده بود که 160 پردازنده Alder Lake اینتل را به بدنش چسبانده بود. با توجه به شباهت بین این دو پرونده، به نظر می‌رسد این یک تاکتیک رایج است که توسط چینی‌ها انجام می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی