ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

وزارت ارتباطات، مصوبه ستاد تنظیم بازار برای افزایش تعرفه ثابت تلفن را ابلاغ کرد

با ابلاغ این مصوبه مخابرات می‌تواند حداقل هزینه ماهانه را از مشترکین تلفن ثابت اخذ کند.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۱۵ آذر ۱۴۰۱ | ۱۱:۴۰

وزارت ارتباطات مصوبه ستاد تنظیم بازار در‌خصوص دریافت هزینه حداقل نگهداری تلفن ثابت را به شرکت مخابرات ایران ابلاغ کرد. بر این اساس، مخابرات می‌تواند به دریافت هزینه ثابت 10 الی 20 هزار تومانی از مشترکانش ادامه دهد.

دریافت هزینه ثابت از مشترکین مخابرات، طی دو ماه گذشته با حواشی بسیاری همراه شده است. پس از حمایت ضمنی وزیر ارتباطات از این موضوع، حال وزارتخانه تحت امر او مصوبه ستاد تنظیم بازار در این خصوص را به شرکت مخابرات ابلاغ کرد.

به گزارش دیجیاتو و به نقل از اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت مخابرات ایران، مصوبه شماره یک، جلسه شماره 338 مورخ 27 شهریورماه 1401 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و الحاقیه موضوع ماده 6 مصوبه مذکور (با عنوان الحاقیه شماره 4 پروانه شرکت مخابرات ایران) ابلاغ شد تا با رعایت قوانین و مقررات و مفاد موافقت‌نامه پروانه اجرایی شود.

این الحاقیه در چارچوب مصوبه مورخ 26 مردادماه 1401 ستاد تنظیم بازار در قالب اعطاکننده پروانه (سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی) به دارنده پروانه (شرکت مخابرات ایران) ابلاغ شده است و قابلیت اجرایی دارد.

ستاد تنظیم بازار 26 مرداد‌ماه امسال تشکیل جلسه داده و به مخابرات اجازه داد تا هزینه ثابت 20‌ هزار تومانی از مشترکین تهرانی، 15 هزار تومان از مشترکین مراکز استان‌ها و 10هزار تومان از سایر شهرها بگیرد.

منطقه جغرافیاییمکالمه بر حسب دقیقهمعادل ریالی حداقل پرداخت ماهانه
تهران4444200.000
سایر مراکز استان3333150.000
سایر شهرها2222100.000

البته این رقم، حداقل کارکرد است؛ بدین معنی که فردی که پیش از این در تهران 30 هزار تومان پول تلفن پرداخت می‌کرده است، هنوز نیز 30 هزار تومان می‌پردازد و مبلغ اضافه‌ای نمی‌دهد. فردی هم که تاکنون در تهران کمتر از 20 هزار تومان پول تلفن پرداخت می‌کرده است، هر ماه باید حداقل هزینه 20 هزار تومانی را پرداخت کند.

پس از واکنش اخیر شورای رقابت به اقدام مخابرات و ضدرقابتی دانستن این موضوع، «عیسی زارع‌پور» در مصاحبه‌ای اظهار داشت اگر منابع مالی مخابرات تأمین نشود، این شرکت ورشکست خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی