ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بایننس
تکنولوژی

مدیرعامل بایننس: من آدم بدی نیستم؛ مدیرعامل FTX کلاهبردار و متخصص دست‌کاری بازار است

مدیرعامل بایننس، بزرگ‌ترین صرافی رمزارز بازار با انتقاد از عملکرد «سم بنکمن-فرید» مدیرعامل صرافی FTX، او را کلاهبردار و متخصص دستکاری بازار نامید.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۱۶ آذر ۱۴۰۱ | ۱۱:۳۰

مدیرعامل بایننس، بزرگ‌ترین صرافی رمز‌ارز بازار با انتقاد از عملکرد «سم بنکمن-فرید» مدیرعامل صرافی FTX، او را کلاهبردار و متخصص دستکاری بازار نامید. وی همچنین با طرح استدلال‌هایی در توییتر، سعی کرد حواشی علیه بایننس و خودش را رد کند. او در همین رابطه گفت: «من آدم بدی نیستم؛ سم بنکمن-فرید نه‌تنها رقیب من نیست، بلکه یک کلاهبردار است.»

بایننس متهم است که در زمان سقوط FTX ابتدا در نقش یک ناجی ظاهر شده است، ولی به عمد، میدان را ترک کرده و با رها‌کردن FTX باعث شده است این صرافی زمین بخورد. مدیرعامل بایننس در پاسخ به این اتهام می‌گوید بازار کریپتو نیازی به منجی ندارد و مسائل دیگری در فروپاشی FTX نقش داشته است.

مدیرعامل بایننس: من آدم بدی نیستم

زمانی که موضوع احتمال ورشکستگی صرافی FTX مطرح شد، خبرهایی در مورد خرید FTX توسط بایننس به میان آمد. این تصمیم، می‌توانست نه‌تنها سرنوشت صرافی شناخته‌شده FTX، بلکه وضعیت بازار کریپتو را تغییر دهد و از ورشکستگی FTX جلوگیری کند.

بعد از انتشار توییت «چانگ پنگ ژائو» مدیرعامل بایننس در مورد خرید FTX، ابتدا قیمت توکن اختصاصی این صرافی بالا رفت. اما این شرایط با اعلام انصراف بایننس از خرید FTX تغییر کرد. بایننس اعلام کرد به‌دلیل آنکه FTX احتمالاً از دارایی مشتریان خود سوءاستفاده کرده، از تصمیم خود منصرف شده است.

انصراف بایننس از خرید FTX باعث شد نوساناتی در بازار کریپتو ایجاد شود و قیمت توکن اختصاصی FTX سقوط شدیدی کرد. کار به جایی رسید که FTX به فاصله چند روز اعلام ورشکستگی کرد.

برخی فعالان بازار در جریان این ماجرا، بایننس را متهم کردند که چرا از تصمیم خرید FTX منصرف شده است و همین عملکرد باعث شده وضعیت این صرافی و به‌دنبال آن صرافی‌های دیگری به مرز ورشکستگی برسند.

مدیرعامل بایننس برای دفاع از خودش و شفاف‌کردن شرایط، توییت‌هایی رو در پاسخ به این اتهامات منتشر کرد و در آن‌ها مدیرعامل FTX را نیز فردی استاد و متخصص دستکاری بازار نامید. وی می‌گوید خودش آدم بدی نیست و استدلال می‌کند که یک تجارت قدرتمند نباید با یک توییت دچار ورشکستگی شود.

«چانگ پنگ ژائو» مدیرعامل بایننس می‌گوید «کارولین الیسون»، مدیر‌عامل سابق Alameda Research قیمت‌ها را دستکاری کرده و سم بنکمن-فرید نه‌تنها رقیب او نیست، بلکه یک کلاهبردار است. همچنین وی معتقد است بازار در شرایط خاصی قرار دارد و هیچ شرکت دیگری از جمله خودش را نباید مقصر ناکامی‌های FTX دانست.

ژائو توضیح می‌دهد یک تجارت سالم با انتشار یک توییت به مرز فروپاشی نمی‌رسد و چنین ادعاهایی برای مقصر دانستن بایننس اساساً اشتباه است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • vahed
    vahed | ۱۸ آذر ۱۴۰۱

    حق گفته ، این سم بنکمن و آلامدا ریسرچ حقشون بود که بخورن زمین و خدا رو شکر که اتفاق افتاد

مطالب پیشنهادی