ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

توییتر
تکنولوژی

هزینه سرویس توییتر بلو احتمالاً افزایش پیدا می‌کند: 11 دلار در آیفون، 7 دلار در وب

در آیفون، این تصمیم برای مقابله با کارمزد دریافتی اپل از خریدهای درون‌برنامه‌ای گرفته شده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۷ آذر ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۰

توییتر قصد دارد برای اشتراک Twitter Blue در آیفون، از کاربران ماهانه 11 دلار دریافت کند و به این طریق 30 درصد کارمزد دریافتی توسط اپل از خریدهای درون برنامه‌ای را جبران کند. از طرفی دیگر، در وب، هزینه سرویس توییتر بلو کاهش پیدا می‌کند و 7 دلار در ماه هزینه خواهد داشت.

افزایش احتمالی هزینه سرویس توییتر بلو

قبل از اینکه توییتر ثبت نام کاربران جدید در سرویس بلو را متوقف کند، هزینه آن ماهانه 7.99 دلار بود، اما به‌نظر می‌رسد قیمت آن در زمان راه‌اندازی مجدد نیز تغییر خواهد کرد. به گزارش The Information، برخی از کارمندان از قیمت‌گذاری جدید خبر دارند، اما ایلان ماسک، مدیرعامل توییتر به گرفتن تصمیم‌های فوری معروف است، بنابراین هنوز مشخص نیست که آیا این برنامه‌ها می‌توانند تغییر کنند یا خیر.

تفاوت قیمت‌های ارائه‌شده احتمالاً باعث می‌شود تا اکثر مشتریان برای خرید اشتراک Twitter Blue از نسخه وب برنامه استفاده کنند که این امر به توییتر اجازه می‌دهد تا از هزینه‌های خرید درون‌برنامه‌ای اجتناب کند.

توییتر بلو

در گذشته نیز شرکت‌های دیگری مانند اسپاتیفای قیمت‌های بالاتری را برای خرید اشتراک روی آیفون (نسبت به وب) تعیین کرده‌اند، اما این امر اغلب منجر به سردرگمی مشتریانی می‌شود که دلیل متفاوت‌بودن قیمت‌ها براساس دستگاه‌ها را نمی‌دانند. اپل نیز قبلاً اعلام کرده است که مشکلی با دریافت هزینه بیشتر روی آیفون توسط شرکت‌ها ندارد.

گزارش مربوط به تغییر قیمت توییتر بلو در حالی منتشر شده است که اخیراً تو‌ییتر و اپل اختلاف کوچکی با یکدیگر داشتند. ماسک هفته گذشته از هزینه‌های اپ استور اپل انتقاد و ادعا کرد که غول فناوری «توییتر را به حذف از اپ استور تهدید کرده است». اما او بعداً پس از ملاقات با مدیرعامل اپل، تیم کوک، این اظهارات را پس گرفت.

ماسک و کوک در اپل پارک با یکدیگر ملاقات کردند و پس از آن، ماسک گفت که آن‌ها «مکالمه خوبی» داشته‌اند و در مورد حذف احتمالی تو‌ییتر از اپ استور یک «سوء‌تفاهم» رخ داده است.

توییتر قصد دارد از این جمعه، سرویس اشتراکی Twitter Blue خود را یک‌بار دیگر راه‌اندازی کند. با این حال، در زمان راه‌اندازی مجدد، همه چیز مانند ابتدا نخواهد بود؛ زیرا ماسک گفته بود که تیک تأیید در رنگ‌های جدیدی نمایش داده خواهد شد که نشان‌دهنده حساب‌های مختلف هستند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی