ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

پلیس جابه‌جایی مسافر در جاده‌های بین شهری توسط تاکسی‌های آنلاین را ممنوع اعلام کرد

رئیس پلیس راهور ناجا، افزایش تصادفات جاده‌ای را یکی از دلایل این ممنوعیت عنوان کرده است.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۷ دی ۱۴۰۱ | ۱۲:۱۵

پلیس راهور ناجا با ارسال نامه‌ای به پلیس‌راه‌های سراسر کشور اعلام کرد جابه‌جایی مسافر بین‌شهری از سوی تاکسی‌های آنلاین همچون اسنپ، تپسی و ماکسیم ممنوع است. براساس این نامه تردد خودروهای پلاک شخصی حامل مسافر، جلوگیری خواهد شد.

تاکسی‌های اینترنتی از ابتدای فعالیت خود با چالش‌های مختلفی مواجه شدند و جدیدترین آن مربوط به جابه‌جایی بین شهری مسافران است. پلیس راهور ناجا به‌تازگی نامه‌ای در رابطه با جابه‌جایی مسافر توسط خودروهای پلاک شخصی در جاده‌های برون‌شهری به رؤسای پلیس راه استان‌های کشور ارسال کرده است.

در این نامه تأکید شده که حمل مسافر تحت نظارت شرکت‌های خصوصی و اینترنتی با عناوین اسنپ، تپسی، ماکسیم و… در حوزه حمل‌و‌نقل برون‌شهری خارج از ضوابط و ممنوع است. جالب است که رئیس پلیس راهور ناجا، فعالیت مسافربرهای شخصی را موجب افزایش تصادف در محورهای برون‌شهری اعلام کرده. تضییع حقوق رانندگان حمل‌و‌نقل عمومی فعال در حوزه مسافری نیز از دیگر دلایل این ممنوعیت عنوان شده است.

نامه ممنوعیت جابه جایی مسافر بین شهری توسط تاکسی‌های آنلاین

در همین راستا از پاسگاه‌های پلیس راه خواسته شده تا ضمن رعایت ملاحظات ایمنی و حفاظتی از تردد خودروهای پلاک شخصی که در جاده‌های برون‌شهری اقدام به جابه‌جایی مسافر می‌کنند، جلوگیری شود.

طبق این نامه فعالیت به‌عنوان راننده در جاده‌های کشور نیازمند طی مراحل قانونی و دریافت مجوزهای لازم از قبیل کارت سلامت راننده، کارت هوشمند رانندگی، دفترچه ثبت ساعت و گواهی معاینه فنی است، اما تاکسی‌های آنلاین و رانندگان با پلاک شخصی هیچ‌کدام از این مجوزها را ندارند.

گفتنی است این ممنوعیت در‌حالی به‌تازگی ابلاغ شده که برخی از تاکسی‌های اینترنتی مدت‌هاست نسبت به جا‌به‌جایی مسافران در مسیرهای برون‌شهری اقدام می‌کنند. اسنپ نیز اخیراً امکان سفر بین‌شهری را از شهریور‌ماه امسال کلید زده و به‌تازگی تبلیغات گسترده‌ای برای اطلاع‌رسانی نسبت به این موضوع انجام داده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی