ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک
کسب و کار

ثبت رکورد دیگری توسط ایلان ماسک؛ اولین فردی در تاریخ که طی یک سال 200 میلیارد دلار از دست داد

ایلان ماسک، اولین فردی در جهان است که 200 میلیارد دلار از دارایی خالص خود را طی یک سال از دست داده است.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۱۲ دی ۱۴۰۱ | ۱۰:۳۰

به گزارش بلومبرگ، ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس ایکس، تسلا و توییتر اولین فردی در جهان است که 200 میلیارد دلار از دارایی خالص خود را طی یک سال از دست داده و سال مالی غم‌انگیزی را به ثبت رسانده است.

در نوامبر 2021، دارایی ایلان ماسک از مرز 300 میلیارد دلار عبور کرد، ولی حالا با کاهش ارزش سهام تسلا، به اولین فردی در جهان تبدیل شده که چنین ضرر مالی را در طی سال به نام خود رقم زده است.

وی تا پیش از این در جایگاه ثروتمندترین فرد جهان قرار داشت، ولی ماه گذشته «برنارد آرنو»، مدیرعامل شرکت فرانسوی LVMH هم‌زمان با ریزش ارزش سهام تسلا، توانست عنوان ثروتمندترین فرد جهان را از آن خود کند. در سال 2022، ارزش سهام تسلا تا حدود 65 درصد کاهش یافت، اما اخیراً تسلا چندین مدل از خودروهای خود را با کاهش قیمت چشمگیری به فروش می‌رساند. گفته می‌شود برخی مدل‌های خودروهای این شرکت با تخفیف حدود 7500 دلار به فروش می‌رسند.

سال مالی غم‌انگیز برای ایلان ماسک و تسلا

با وجودی که ایلان ماسک در سال 2022 توییتر را تصاحب کرد و برنامه‌هایی را برای این شبکه اجتماعی دنبال می‌کند، اما از نظر دارایی خالص، سال مالی غم‌انگیزی را به پایان رساند؛ تا جایی که عنوان اولین فردی در جهان که 200 میلیارد دلار را در یک سال از دست داده است، از آن خود کرد.

برای بسیاری از تحلیلگران بازار این سؤال مطرح می‌شود که آیا ایلان ماسک می‌تواند در 2023، سال مالی بهتری را برای خود رقم بزند یا خیر. پس از سقوط ارزش سهام تسلا، برخی تحلیلگران امیدوارند که این فرد نامدار بتواند در سال جدید، گزارش مالی بهتری را برای تسلا تجربه کند.

ایلان ماسک توییتر را به ارزش 44 میلیارد دلار خریداری کرد و در همان زمان بسیاری از تحلیلگران می‌گفتند خرید توییتر باعث ریزش ارزش سهام تسلا خواهد شد. این اتفاق افتاد و ضرر 200 میلیارد دلاری در یک سال در کارنامه ایلان ماسک رقم خورد.

باید دید این فرد ثروتمند در ادامه چه مسیری را طی می‌کند و چه رکوردهای جدیدی را به نام خود ثبت خواهد کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • Ashk136123
    Ashk136123 | ۱۳ دی ۱۴۰۱

    به نظر من بهتره ایلان ماسک تمام مشاورین مالی خودش رو اخراج کنه ودرعوض مشاورین مالی دولت ایران رو استخدام کنه اونهامطمینآ مشکلاتش حل میکنند همونطور که ماروحل (کردند) 🤔🤔😜

  • lex
    lex | ۱۲ دی ۱۴۰۱

    😂😂😂 ریده

مطالب پیشنهادی