ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هوش مصنوعی
تکنولوژی

مایکروسافت می‌خواهد فناوری هوش مصنوعی OpenAI را به آفیس اضافه کند

مایکروسافت در سال 2019 یک میلیارد دلار روی OpenAI سرمایه‌گذاری کرد تا بتواند فناوری‌های جدیدی را با محصولات خود ادغام کند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۸ دی ۱۴۰۱ | ۲۲:۳۰

مایکروسافت ظاهراً قصد دارد با استفاده از فناوری هوش مصنوعی OpenAI در برنامه‌های خود، راه جدیدی برای نوشتن متن‌های مربوط به پروژه‌ها در اختیار کاربران آفیس قرار دهد.

استفاده از هوش مصنوعی به‌مرور‌زمان در زمینه‌های مختلفی رایج شده است و برای مثال کاربران با ابزارهایی مانند Stable Diffusion می‌توانند به‌سادگی آثار هنری زیبایی ایجاد کنند. اکنون به‌نظر می‌رسد که مایکروسافت نیز می‌خواهد از همین فناوری برای کمک به مشتریان خود در زمینه نوشتن متن در صفحه یا یک ارائه استفاده کند.

به گفته یک منبع آگاه از برنامه‌های مایکروسافت به نشریه اینفورمیشن، ردموندی‌ها می‌خواهند هوش مصنوعی توسعه داده‌شده توسط OpenAI را به برنامه‌های آفیس مانند ورد و پاورپوینت اضافه کنند. با وجود این فناوری، کاربران می‌توانند یک سند را با متن‌هایی که به‌طور کاملاً خودکار تولید می‌شوند، کامل کنند و تمام این متن‌ها براساس درخواست خود کاربران ایجاد می‌شود.

OpenAI

سرمایه‌گذاری‌های مایکروسافت روی هوش مصنوعی

مایکروسافت در سال 2019 یک میلیارد دلار روی OpenAI سرمایه‌گذاری کرد تا بتواند فناوری‌های جدیدی را با محصولات خود ادغام کند و از آن زمان درحال تلاش برای ارائه چنین قابلیتی بوده است. از آن تاکنون، اطلاعات کمی درباره برنامه‌های این غول فناوری منتشر شده، هرچند این شرکت در سال 2022 ابزار Copilot را برای کمک به کدنویسی عرضه کرد.

در همین رابطه نیز اخیراً گزارش شده بود که مایکروسافت می‌تواند از ChatGPT برای ارائه نتایج جستجوی کاربران در موتور جستجو بینگ استفاده کند.

درحالی‌که مدیر بخش ویندوز مایکروسافت اخیراً گفته بود که در آینده، هوش مصنوعی انجام کارها در ویندوز را دگرگون خواهد کرد، به‌نظر می‌رسد که ردموندی‌ها برنامه‌های زیادی در زمینه هوش مصنوعی دارند تا بتوانند در محصولات خود مانند مایکروسافت 365 از ویژگی‌های خلاقانه جدیدی استفاده کنند تا کاربران بتوانند کارهای خود را راحت‌تر از قبل انجام دهند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی