ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سامسونگ گلکسی S22
تکنولوژی

سامسونگ احتمالاً سال آینده میلادی گوشی گلکسی S24 پلاس را روانه بازار نمی‌کند

ظاهراً فروش پایین‌تر از انتظار گلکسی S22 پلاس، باعث شده است تا سامسونگ تصمیم به حذف گلکسی S24 پلاس از سبد محصولات خود بگیرد.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۲۱ دی ۱۴۰۱ | ۱۳:۳۰

درحالی‌که کمتر از یک ماه تا معرفی رسمی سری گلکسی S23 فاصله داریم، شاهد انتشار شایعه‌ای درباره نسل بعدی آن‌ها هستیم. طبق این شایعه، سامسونگ در سال 2024 تنها گوشی‌های گلکسی S24 و S24 اولترا را روانه بازار خواهد کرد و خبری از مدل پلاس نخواهد بود.

طبق گزارشی که The Elec منتشر کرده است، سامسونگ روی پروژه‌های DM1 و DM3 کار می‌کند که نسخه‌های استاندارد و اولترای سری گلکسی S24 محسوب می‌شوند. بنابراین ظاهراً خبری از پروژه DM2 یا همان گلکسی S24 پلاس نخواهد بود.

فروش پایین، دلیل حذف احتمالی گلکسی S24 پلاس

به‌نظر می‌رسد فروش پایین گلکسی S22 پلاس باعث شده است تا سامسونگ چنین تصمیمی بگیرد. گلکسی S22 پلاس تنها 17 درصد از فروش کل سری گلکسی S22 را در سال گذشته میلادی به خودش اختصاص داد؛ درحالی‌که سهم مدل پایه و اولترا به‌ترتیب برابر 38 و 45 درصد بود. بنابراین حذف مدل پلاس می‌تواند اقدامی منطقی باشد.

احتمالاً گلکسی S24 پلاس تنها قربانی سامسونگ در سال‌های آینده نخواهد بود. طبق گزارش‌ها، کره‌ای‌ها می‌خواهند تعداد مدل‌ها در سری گلکسی A را هم کاهش دهند و در همین راستا احتمالاً دیگر خبری از گلکسی A7x و حتی گلکسی A2x نخواهد بود. بااین‌وجود، ظاهراً سامسونگ در سال 2024، سری FE را احیا خواهد کرد.

به‌نظر می‌رسد وضعیت اقتصادی ناپایدار جهان و کاهش قدرت خرید مردم باعث شده است تا سامسونگ در برنامه‌هایش تجدیدنظر کند. بنابراین احتمالاً تعداد کلی گوشی‌های این کمپانی کره‌ای در سال‌های آینده کاهش می‌یابد، بااین‌حال همچنان با سری‌های مختلفی روبه‌رو خواهیم شد. پیش از این سامسونگ به تولید گوشی‌های سری گلکسی نوت پایان داد و ویژگی اصلی آن‌ها، یعنی قلم S Pen را به مدل‌های اولترا سری گلکسی S اضافه کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی