ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

نماینده مجلس: زمان رفع محدودیت‌های اینترنتی فرا رسیده است

رشیدی کوچی باور دارد زمان رفع محدودیت‌های اینترنتی که به تصمیم شورای عالی امنیت ملی برقرار شده، فرا رسیده است.

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۲۴ دی ۱۴۰۱ | ۱۲:۳۶

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس معتقد است که درحال‌حاضر زمان رفع محدودیت‌های اینترنتی که به تصمیم شورای عالی امنیت ملی برقرار شده، فرا رسیده است.

«جلال رشیدی کوچی» در گفت‌وگو با ایسنا، فیلترینگ اینترنت درحال‌حاضر را به «باتوم در فضای مجازی» تشبیه و تأکید کرد فعالیت در شبکه‌های داخلی برای تبیین مسائل سیاسی کشور و شرکت در جنگ نرم کاربردی ندارد: «از نظر بنده مهم‌ترین فضا برای تبیین مسائل جامعه، بسترهایی است که در فضای مجازی شکل می‌گیرد. بنده موافقم که امروز فضای مجازی نوعی فضای جنگی است، اما ما باید در آنجا حضور داشته باشیم. اینکه ما می‌گوییم شبکه‌های اجتماعی خارجی را فیلتر کرده و در پلتفرم‌های داخلی تبیین انجام می‌دهیم، خوب است اما در پلتفرم های داخلی برای چه کسی می‌خواهیم تبیین انجام دهیم؟»

رشیدی کوچی باور دارد افرادی که به وضعیت جامعه نقد دارند در پلتفرم‌های داخلی نیستند و صحبت‌ مسئولان برای فضای بین‌المللی نیز مخاطبی در پلتفرم‌های داخلی ندارد، چرا که حرف‌ها از این بسترها به خارج کشور نمی‌رسند: «نگاه بنده این است که باید به این مسئله نگاه دقیق مبتنی بر اقتضاهای امروز جامعه داشته باشیم. گذشته و عقبه فیلترینگ به این شیوه نشان داده که موفق نبوده است و جز نارضایتی چیزی به‌دنبال ندارد. ما باید مسیر خود را اصلاح کنیم. الان که شرایط آرام شده است، علی‌رغم اینکه عده‌ای فکر می‌کنند بهترین فرصت برای بستن شبکه‌های اجتماعی خارجی است، بنده معتقدم بهترین فرصت برای سامان‌دادن درست و دقیق است.»

رشیدی کوچی در پایان گفت‌وگوی خود با ایسنا تصریح کرد: «حتی بنده معتقدم که توییتر و یوتوب نیز باید رفع فیلتر شوند. وقتی این پلتفرم ها رفع فیلتر شود، جمعیتی که در اینستاگرام تجمیع شده است، سرشکن می‌شود. از نظر بنده ما باید به این سمت برویم و این اراده باید در بین خیلی از مسئولان شکل بگیرد.» رشیدی کوچی جزو نمایندگانی بود که با طرح صیانت مخالف و اخیراً درباره لزوم برقراری اینترنت با سطح دسترسی متفاوت صحبت کرده بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Benefiix
    Benefiix | ۲۴ دی ۱۴۰۱

    ایشون جزو شورای امنیت ملیه؟
    پس ببنده دهنشو

مطالب پیشنهادی