ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

داتین با سرمایه‌گذاری روی بلوط وارد حوزه سرمایه‌گذاری و پس‌انداز خرد شد

داتین با هدف توسعه فراگیری مالی و توانمندسازی مالی افراد جامعه روی اپلیکیشن پس‌انداز خرد و سرمایه‌گذای خودکار بلوط سرمایه‌گذاری کرد.

شیدا ملکی
نوشته شده توسط شیدا ملکی | ۲۶ دی ۱۴۰۱ | ۱۲:۴۶

داتین با انتشار خبر سرمایه‌گذاری خود روی اپلیکیشن پس‌انداز خرد و سرمایه‌گذای خودکار بلوط اعلام کرد این سرمایه‌گذاری در راستای بالابردن سطح دسترس‌پذیری افراد جامعه به خدمات مالی و توانمندسازی آنان انجام شده است.

داتین در یازدهمین سال فعالیت خود روی اپلیکیشن پس‌انداز خرد و سرمایه‌گذای خودکار بلوط سرمایه‌گذاری کرد. این شرکت براساس استراتژی در بلوط سرمایه‌گذاری کرد تا پازل خدمات خود را با محوریت توسعه فراگیری مالی بهبود دهد.

به گزارش دیجیاتو و به نقل از سایت داتین، سرمایه‌گذاری داتین روی بلوط گامی برای ورود به یکی دیگر از شاخص‌های سنجش فراگیری مالی، یعنی حوزه پس‌انداز و سرمایه‌گذاری است.

بلوط، قلک دیجیتالی است که با پیاده‌سازی مکانیزم‌های پس‌انداز خودکار، مسیری را برای سرمایه‌گذاری در صندوق‌های بورسی ایجاد کرده. کاربران با استفاده از بلوط می‌توانند با کمترین دانش و مهارت مالی، پس‌اندازهای خرد خود را به‌صورت خودکار سرمایه‌گذاری کنند. انواع بانک‌ها با قلک دیجیتال بلوط طرف قرارداد هستند و این قلک دیجیتال به دارندگان انواع حساب‌های بانکی خدمات می‌دهد.

تبدیل ۳۰ میلیارد پس‌انداز خرد به سرمایه‌گذاری

«نیما نامداری»، عضو هیئت‌مدیره بلوط، با توضیح درباره اپلیکیشن بلوط، گفت: «بلوط طبق ضوابط فعالیت مؤسسات اعتباری و راهبران کیف الکترونیک پول در نظام پرداخت کشور کار می‌کند و کلیه مبالغ پس‌اندازشده توسط مشتریان آن در صندوق‌های سرمایه‌گذاری دارای مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار و با نام خود کاربر سرمایه‌گذاری می‌شود.»

او همچنین با تأکید بر اینکه به‌ازای واحدهای خریداری‌شده، گواهی سپرده صندوق توسط نهاد مالی ارائه‌کننده صندوق و طبق روال و قوانین سازمان بورس برای کاربران صادر می‌شود، گفت: «در حدود یک سالی که از عرضه بلوط گذشته، این اپلیکیشن به بیش از ۱۲۰ هزار کاربر فعال رسیده است که حدود ۴۰ درصد این کاربران اطلاعات سجامی خود را وارد کرده و قریب به ۳۰ میلیارد تومان توسط این کاربران سرمایه‌گذاری شده ‌است. تقریباً نیمی از این سرمایه‌گذاری‌ها به‌صورت تکرار‌شونده بوده و با استفاده از سرویس Direct Debit انجام شده ‌است.»‍

استفاده از تجربه داتین برای ارائه خدمات جدید توسط بلوط

«هومن مسگری»، معاون مشارکت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های داتین نیز درباره دلایل سرمایه‌گذاری در بلوط گفت: «بلوط ازجمله کسب‌وکارهایی است که در اقتصاد ایران به‌درستی به نیازهای افراد طبقه متوسط پاسخ می‌دهد و همین امر به رشد و توسعه آن در سال‌های آتی منجر خواهد شد.»

مسگری با اشاره به اینکه تجربه بلوط در توسعه خدمات B2C و توانایی برقراری ارتباط بین بازار سرمایه و بازار پول از ویژگی‌های مهم این کسب‌وکار برای داتین بوده است، گفت: «با این سرمایه‌گذاری تلاش داریم تا به حوزه خریدوفروش سهام و به‌ویژه ETF ورود کرده و در یازدهمین سال فعالیت خود، سبد محصولات و خدمات داتین را کامل‌تر کنیم.»

به گفته مسگری، تجربه و فعالیت داتین در حوزه بانکی و بیمه می‌تواند به بلوط کمک کند تا علاوه بر ارائه خدمات جدیدی همچون پس‌‌انداز از طریق گردکردن تراکنش خرید (Round Up) و تخفیف (Cash Back) به کاربرانش، در حوزه بیمه‌های زندگی نیز ارائه خدمت کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی