ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سامسونگ
تکنولوژی

سامسونگ نمایشگر تاشوی جدیدی را با قابلیت چرخش 360 درجه به نمایش گذاشت

می‌توان انتظار داشت که این نمایشگر و طراحی لولای جدید آن در گلکسی زد فولد 5 سامسونگ مورد استفاده قرار بگیرد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۳۰ دی ۱۴۰۱ | ۱۹:۰۰

سامسونگ نمونه اولیه نمایشگر جدیدی را به نمایش گذاشته است که می‌تواند گوشی‌های تاشو را به‌سمت جدیدی هدایت کند: نمایشگری با قابلیت چرخیدن 360 درجه.

سامسونگ دیسپلی، واحد سازنده نمایشگرهای سامسونگ، نمونه اولیه نمایشگر و لولای جدید را در نمایشگاه CES 2023 به نمایش گذاشت. «جان لوکاس»، سخنگوی شرکت درباره این محصول توضیح داد که می‌تواند 360 درجه بچرخد، به این معنی که می‌توان آن را به‌سمت داخل و خارج تا کرد.

علاوه‌براین، نمایشگر با طراحی لولای متفاوتی عرضه می‌شود که ظاهراً چین‌خوردگی کمتری ایجاد می‌کند و همچنین فشار وارده آن به نمایشگر کمتر است. نمایشگرهای تاشوی قبلی، هنگامی که به‌سمت داخل تا می‌شوند، شکل شل‌تری (مانند قطره آب) در مرکز خود ایجاد می‌کنند.

نمایشگر تاشو

این اولین‌باری نیست که سامسونگ دیسپلی نمونه اولیه «Flex In & Out» با طراحی تاشو 360 درجه‌ای را به نمایش گذاشته است. در سال 2021 نیز این شرکت یک نمایشگر Flex In & Out را در نشست بین‌المللی کره جنوبی برای نمایش اطلاعات (IMID) به نمایش گذاشته بود. با‌این‌حال رویکرد آن متفاوت بود و مانند حرف «S» تا می‌شد.

تا گلکسی زد فولد 4 که در آگوست 2022 عرضه شد، دستگاه‌های تاشوی سامسونگ همچنان از نمایشگرهایی استفاده می‌کنند که فقط در یک جهت تا می‌شوند.

استفاده از نمایشگر جدید در گلکسی زد فولد 5 سامسونگ

گلکسی زد فولد 5

ممکن است این صفحه نمایش جدید در گلکسی زد فولد 5 سامسونگ مورد استفاده قرار بگیرد. اخیراً در گزارشی گفته شود بود که این دستگاه می‌تواند به لطف طراحی لولای جدید خود، چین‌خوردگی کمتری داشته باشد.

این طراحی می‌تواند مشکل لولای U‌شکل گلکسی زد فولد 4 و زد فلیپ 4 را اصلاح کند که چین برجسته‌ای در آن ایجاد می‌کند. همچنین گلکسی زد فولد 5 را به رقبای تاشوی خود، مانند اوپو فایند N2 و نسل سوم Motorola Razr شبیه‌تر می‌کند.

هنوز مشخص نیست که سامسونگ چه زمانی زد فولد 5 را معرفی خواهد کرد، اما انتظار می‌رود که این دستگاه در ماه آگوست، هم‌زمان با زد فلیپ 5 از آن رونمایی شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی