ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ویندوز 10
تکنولوژی

مایکروسافت رسماً فروش لایسنس‌های ویندوز 10 را متوقف کرد

همان‌طور که قبلاً اعلام شده بود، از 11 بهمن‌ماه مایکروسافت فروش لایسنس‌های ویندوز 10 را متوقف کرده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۵:۳۰

همان‌طور که قبلاً نیز اعلام شده بود، مایکروسافت از روز گذشته (11 بهمن‌ماه) رسماً فروش لایسنس ویندوز 10 از طریق وب‌سایت خود را متوقف کرده است.

مایکروسافت ماه گذشته به مشتریان خود اطلاع داد که در پایان ماه ژانویه قصد دارد فروش لایسنس ویندوز 10 را متوقف کند. مطابق با همین اطلاعیه، از تاریخ 31 ژانویه دسترسی به صفحه مجوزهای ویندوز‌ 10 دیگر امکان‌پذیر نیست. همان‌طور که mspoweruser گزارش می‌دهد، درحال‌حاضر اگر از صفحات محصولات Windows 10 Home و Windows 10 Pro بازدید کنید، به صفحه محصول ویندوز 11 هدایت خواهید شد.

بااین‌وجود، لایسنس‌های ویندوز ‌10 همچنان توسط خرده‌فروشان شخص ثالث ارائه می‌شود؛ هرچند نمی‌توان انتظار داشت تا برای همیشه از این طریق به نسخه قبلی سیستم‌عامل ویندوز دسترسی پیدا کرد.

مایکروسافت

درحالی‌که این محصول دیگر از طریق وب‌سایت مایکروسافت ارائه نمی‌شود، کاربران همچنان می‌توانند از سیستم‌عامل ویندوز 10 خود استفاده کنند؛ زیرا تاریخ پایان پشتیبانی مایکروسافت از رایانه‌های شخصی مجهز به ویندوز‌ 10 سال 2025 اعلام شده است.

غول ردموندی در وب‌سایت خود توضیح می‌دهد:

«31 ژانویه 2023، آخرین روزی است که دانلود ویندوز‌ 10 برای فروش ارائه می‌شود. ویندوز 10 همچنان تا تاریخ 14 اکتبر 2025 با به‌روزرسانی‌های امنیتی پشتیبانی می‌شود که به محافظت از رایانه شما در برابر ویروس‌ها، جاسوس‌‎افزارها و سایر بدافزارها کمک می‌کند.»

ویندوز 10 همچنان محبوب‌ترین

مایکروسافت در ماه گذشته به پشتیبانی از ویندوز 7 و 8.1 پایان داده بود و حالا با متوقف‌کردن فروش لایسنس‌های ویندوز‌ 10 در سایت‌های خود، تلاش می‌کند تا کاربران بیشتری را به دریافت جدیدترین نسخه از سیستم‌عامل خود، یعنی ویند‌وز 11 مجاب کند. درحال‌حاضر، ویندوز‌ 1‌0 با 68.75 درصد، همچنان بیشترین سهم پذیرش در بین نسخه‌های ویندوز سراسر جهان را در اختیار دارد. در همین حال، ویندوز 11 با وجود به‌روزرسانی‌های مکرر و ویژگی‌های جدید خود، همچنان سهم 18.13 درصدی را در اختیار دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی