ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کسب و کار

توییتر درآمدش را با کاربران تقسیم می‌کند

به گفته ایلان ماسک، توییتر درآمد خود از تبلیغات در بخش ریپلای‌های توییت‌ها را با تولیدکنندگان محتوا تقسیم می‌کند.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۰:۳۰

ایلان ماسک از شروع تقسیم درآمدهای توییتر از تبلیغات ریپلای‌های توییت‌ها با تولیدکنندگان محتوا خبر داد. البته درحال‌حاضر تنها افرادی می‌توانند در این درآمد سهیم شوند که مشترک سرویس توییتر بلو باشند.

با وجود اینکه ایلان ماسک از شروع تقسیم درآمدها با تولیدکنندگان محتوا خبر داده است، هنوز اطلاعات کمی درباره نحوه عملکرد این سیستم داریم. علاوه‌براین، کاربر باید با پرداخت حداقل ماهانه 8 دلار، مشترک سرویس توییتر بلو باشد؛ البته امکان خرید سالانه این سرویس با هزینه پایین‌تر 84 دلار هم وجود دارد.

درآمد توییتر

هنوز نمی‌دانیم تولیدکنندگان محتوا چگونه می‌توانند از توییت‌های خود درآمد داشته باشند. برای مثال، باید یک کاربر چند توییت وایرال‌شده در حسابش داشته باشد تا از توییتر درآمد کسب کند. با توجه به رابطه نه‌چندان مناسب توییتر با تبلیغ‌دهندگان، احتمالاً درآمد چندان بالایی نصیب تولیدکنندگان محتوا از تبلیغات نمی‌شود، مگر اینکه شرایط در آینده تغییر کند.

توجه ایلان ماسک به تولیدکنندگان محتوا

اگرچه تقسیم درآمدهای تبلیغات با تولیدکنندگان محتوا به یک‌باره توسط ایلان ماسک اعلام شده است، اما مالک جدید این شبکه اجتماعی مدت‌هاست درباره این افراد صحبت می‌کند.

درحالی‌که کاربران همین حالا هم می‌توانند از طریق قابلیت‌هایی مانند Tips و Super Follows از توییتر درآمدزایی داشته باشند، اشتراک‌گذاری درآمدهای تبلیغات راه جدیدی برای آن‌ها ب‌ حساب می‌آید. این طرح جدید علاوه بر اینکه می‌تواند به نفع کاربران باشد، می‌تواند به سود توییتر هم تمام شود.

ایلان ماسک می‌خواهد توییتر رقابت جدی‌تری با پلتفرم‌هایی مانند یوتوب، اینستاگرام و تیک‌تاک داشته باشد. درواقع تمام آن‌ها از سیستم‌های مشابهی برای پرداخت هزینه به تولیدکنندگان محتوا بهره می‌برند. بنابراین توییتر می‌تواند با تقسیم درآمدهای تبلیغات، کاربران بیشتری را جذب کند.

با وجود تمام گفته‌های بالا، هنوز درباره نحوه عملکرد سیستم جدید توییتر اطلاعاتی نداریم و ماسک بدون انتشار جزئیات و تنها با گفتن این موضوع که کاربر باید مشترک سرویس بلو باشد، از تقسیم درآمدها خبر داده است. برای مثال نمی‌دانیم در کنار سرویس بلو، کاربر برای درآمدزایی باید چه ویژگی دیگری داشته باشد؛ بنابراین باید منتظر انتشار جزئیات این سیستم جدید باشیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی